Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen kollagén port vagy...

Milyen kollagén port vagy kapszulát javasolnátok?

Figyelt kérdés

Időben el szeretném kezdeni a szedését, hogy 40+ évesen is rugalmas legyen a bőröm.

Természetesen elegendő vizet iszom, rendszeresen eszem zöldséget, gyümölcsöt is és szoktam csontos pörkölteket is főzni, mivel az is tartalmaz kollagént.


Csak leírtam, mielőtt valaki kioktatna, hogy ÖNMAGÁBAN semmit nem ér, mert én kiegészítésképpen szedném az életvitelemhez.


jan. 17. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Szedheted a kollagént, mert ártani nem árt, csak teljesen fölösleges pénzkidobás.


A kollagén egy óriási nagy nagy fehérjemolekula, ami a bőrödben, csontjaidban, porcaidben, stb. levő sejtek megtermelnek maguktól is.


Ha te szájon keresztül beveszed az (állati eredetű) kollagént, akkor az a gyomor-bél rendszerben alkotóelemeire (aminosavakra) bomlik, az emésztési folyamat során, mint minden más tápanyag. A kollagén aminosavai bármely másik fehérjében (pl tojásfehérje, hús, stb.) ugyanúgy megtalálhatóak, mivel minden fehérjét ugyanaz a 20 aminosav épít fel az emberi szervezetben.


Szóval teljesen mindegy, hogy kollagén kapszulát eszel vagy tojást, vagy éppen csirkepörköltet.


Nincsen olyan, hogy a kollagén egy az egyben felszívódik a gyomor-bél rendszerből, szóval éppen ezért teljességel felesleges pénzkidobás ilyet szedni.


Mondjuk, NYILVÁN az aki eladja ezeket a kapszulákat, más véleményen van, és hatalmasat kaszál ezeken a termékeken.


Ezért kell odafigyelni és értelmezni a hallottakat középiskolában kémia és biológia órán, mert akkor nem vered magadat ilyen felesleges költségekbe.

jan. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy nem sok haszna van, de annyira nyomatja mindenki ezt a szöveget, hogy kezdtem elhinni…
jan. 17. 15:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva: por formájút, csak abban van elég hatóanyag. Kb 10-12 gramm elég naponta és reggel szedd be.

Olyat keress ami marhakollagén (3mas tipus) mert a bőröd és az izuleteket is táplálja. És olyat keress ami peptid formájában tartalmazza a kollagént, azt tudja a szervezet hasznosítani

jan. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KissFranci ***** válasza:
Tök jó, én is hasonló okokból kezdtem el kollagént fogyasztani. Nekem a Bodyselect termékei váltak be a leginkább. Ott van több opció is, italpor, kapszula, vegán cuccok. Ha ódzkodsz az italporoktól akkor a kapszulát ajánlom, de finomak az italporok is és baromi sok ízben kaphatóak, amiket simán fel lehet turbózni, hogy finom shakek készüljenek
febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!