Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikum szedése után kb...

Antibiotikum szedése után kb mikor alakul ki(ha kialakul) hüvelygomba? Mikor érezhetem magam “biztonságban” ez ügyben?

Figyelt kérdés

Egyszer ittam Monuralt (hugyuti fertozesre) kb 3 napja.

Ha kialakul emiatt gomba, kozvetlen utana jelentkezik vagy kesobb is elojohet akar hetekkel?


jan. 17. 21:22
 1/1 anonim válasza:

Egzakt válasz nem nagyon van erre a kérdésre, de vannak rizikófaktorok. Ilyen pl. ha probléma van a cukorháztartásoddal vagy az inzulintermeléseddel. A prediabétesz is növelheti a kockázatot. Általában azok, akiknek túl gyakran magas az inzulinszintük (és nem feltététlen a vécukor, már az inzulin is hathat így), azoknak a bélflórájában nagyobb hajlam van a candida túlszaporpdására, a belekből meg ugye eljut minden más helyre. Amúgy akinek nagyobb hasi zsírtömege van és a mája egy kicsit is el van zsírosodva, annál borítékolt egy kisebb-nagyobb mértékű inzulinrezisztencia akkor is, ha a vérkép általában normál vércukor értéket mutat.

Szóval ha megnyutat, akkor javaslom a szájon át szedhető probiotikum szedését az antibiotikum után. Én többször is szedtem antibiotikumot, csak egyszer jött elő gomba, de akkor valamiért sokáig kellett szednem, nem csoda, hogy felborult a flóra. Azóta, ha lehet kerülöm az antibiotkumot, ha mégsem gyógyulok meg nélküle és muszáj, akkor az antibiotikum utolsó napjától szedek probiotikumot, kb. egy hétig. Egyébként a tejtermékmentes, finomított szénhidrátokban és növényi olajokban szegény, viszont minőségi állati eredetű fehérjékben gazdag étkezés nagyban csökkenti a gombahajlamot. Meg úgy a paleo általában, de ez utóbbi már a szubjektív tapasztalatom. Remélem, tudtam segíteni.

jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!