Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire jellemző manapság,...

Mennyire jellemző manapság, hogy valaki már az első menstruációnál tampont, mosható betétet, vagy mensibugyit használjon, és nem eldobható betétet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, szóval már közel 15 éve, hogy a korosztályunk menstruálni kezdett. Akkor mindenki egyszer használatos betéttel kezdett, és csak később tért át a tamponra, de az sokáig nem volt jellemző. Azóta viszont ugye terjednek az újabb trendek, kehely, mosható betét, és mosható menstruációs bugyi, ezek kb. az utóbbi 5-6 év hozadékai.

Mit gondoltok, manapság mennyire megvalósítható, hogy egy mai 11-12 éves is már ezek valamelyikét használja? Tehát nem egyszerhasználatos betét vesz mikor elkezd mensizni, hanem moshatót, és/vagy mensibugyit? (Kehely az gondolom ilyen fiatalon még nem opció).

Illetve olyan szokott lenni, hogy ha nem is mosható dolgokat, de tampont használ valaki már rögtön mikor megjön?

Tehát a kérdés: Ismertek olyat, aki tampont, vagy újrahasználható dolgot használt az első menzeszénél is?



jan. 20. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tampont nem, a többit igen.
jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én amikor elkezdtem menstruálni (10-11 éves korom körül) aktívan sportoltam, így úszáshoz kénytelen voltam már kb első alkalmakkor tampont használni, másik szárazföldi sportomnál meg az idősebbektől tanultam el a tampon-betét kombót, biztos ami biztos alapon. Sosem volt furcsa hogy azonnal tampont használok, amikor kiderült konzervatív édesanyám odaadta a dobozt, elmondta hogy olvassam el és oldjam meg :D Azért mondanom se kell, hogy nem volt nehéz, elsőre talán nem volt az igazi, de másodikra már simaliba volt.

Én ezeken kívül mást nem használtam, kehely érdekelt de hiába orvosi egyetemen vagyok, itt sem adottak azok a higiéniás lehetőségek, hogy tudjak cserélni normálisan, így maradt a tampon.

jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a kezdetektől tampont használok, betétet szerintem nagyjából 1 csomaggal használhattam el eddig összesen, szerintem nagyon kényelmetlen.
jan. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel versenysportoltam, alap volt a tampon a versenyeken. Amúgy betétet használtam, de mivel fehér ruha kötelező még egy háziversenyen is, így tampon. :)


A betétet eleve kényelmetlennek találom, most már csak 1-2. napon használom, vagy amikor itthon vagyok.

jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem 9 évesen jött meg. Kénytelen voltam tampont használni mivel olyat sportoltam amihez a betét nem volt megfelelő.
márc. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!