Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elfogadható ebben az esetben...

Elfogadható ebben az esetben pelenkát viselni?

Figyelt kérdés
Huszonéves nő vagyok és sajnos ha hideg van annyit kell pisiljek, hogy az elviselhetetlen. Most is azért nem tudok aludni mert 10 percenként kell felkeljek pisilni menni. Ezért született meg bennem ez a kérdés, és amiatt is, mert sokszor kell olyan helyen lennem ahol nincs wc, vagy nem mehetek el wc-re. Most mondok egy példát, műszempilla építése alatt ugye feküdni kell 3 órán keresztül csukott szemmel, de a lábam annyira fázik, hiába veszek fel 3-4 zoknit + pulóver, állandóan kivétel nélkül rámjön a pisilés és nem állhatok fel mert veszélyes kinyitni a szemet közben... De konkrétan magamban imádkozok, hogy nehogy odapisiljek az ágyra mert képes lennék rá, mert még 3 órát sem bírok ki.... vagy például közeleg egy buszos utazásom ami szintén közel 4 órás lesz, persze van egyetlen egy megálló amikor el lehet menni mosdóba, de hiába ha pár perc vagy max fél óra múlva érzem, hogy megint pisilni kell és elkezdek idegeskedni, hogy nem lesz hová elmenjek és félek, hogy magam alá csinálok bár hála a jó égnek ilyen még nem történt, csak iszonyatos fájdalmakkal jár visszatartani amikor már érzed, hogy szétreped a hólyagod. Amúgy ha nem vagyok ilyen kötött helyzetben akkor ugye amúgy nem is gondolok ilyesmire hisz normál esetben akkor tudok menni amikor hív a természet. Mit gondoltok, ilyen esetekben érdemes lenne felvenni egy felnőtt pelenkát, csak a biztonság kedvéért, és csakis végső esetben pisilni abba? Nagyon átlátszik? Idegenkedek tőle de inkább felvenném akkor minthogy azon imádkozzak, hogy nehogy odapisiljek a kozmetikusnak az ágyára vagy a buszba stb... Amúgy napi kb 1 liter vizet szoktam meginni, mellé néha gyümölcslé vagy kóla, de vizet azt minden nap... és nem hiszem, hogy túlzásba viszem... most is már órák óta nem ittam, direkt nem iszok már semmit lefekvés előtt, hogy éjjel ne kelljen sokat pisiljek, de hiába, ha hideg van (sőt ha nincs olyan hideg akkor is) a lábam jég hideg és ez automatikusan hozza magával a 10 percenkénti pisilést.... köszi, ha végig olvastad

jan. 24. 01:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz a problémával.
jan. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, ez komoly kerdes-e vagy troll. Aki elkezd bepisilni szandekosan, az teljesen inkontinens lesz, mert leepul a gyerekkorban szobatisztasaggal tanult reflex.

Meg korhazban, idosotthonban is tilos lenne ( valosag mas, tudom) nem inkontinenseket pelenkazni, amig vissza tudjak tartani ( mas a betet csepegesre), mert onnantol fogva inkontinensse valnak. Tobbe nemcsak nem akatnak, nem tudjak visszatartani.

Eletszeru amugy ez a muszempillas behugyozos dolog.

jan. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Még keveset is iszol... én is orvost javasolnék.
jan. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, nem kell urológiára beutaló, menj el és mondd el ezeket az orvosnak, ez az ő szakterülete.
jan. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt sokkal komolyabb lehet a gond... Talán kezeli a helyzeted a pelenka, de a valós gondot egyáltalán nem enyhíti... Sokkal fontosabb lenne a valós problémával foglalkozni.
jan. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Urológiai kivizsgálás javasolt. A pelenka pedig nem elfogadható
jan. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De basszus műszempilla építés most a legfontosabb? Urológiára miért nem mész el? Napi 1L folyadék az nagyon kevés és ahhoz képest a gyakori vizelés meg pláne kóros, akármilyen hideg van. Lehet ez beidegződési zavar is.
jan. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szorongás is okozhat gyakori vizelést.
jan. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy szorongás is okozhat gyakori vizelést."

Itt másról lehet szó, urológus orvos, de mielőbb.

jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igaz, hogy ha valaki ideges, többször jár pisilni. Én is olyan vagyok meg több nő is a családból. Mondjuk tényleg nem normális dolog ami a kérdezővel van, azt ki kellene vizsgálni.
jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!