Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » APC rezisztencia pozitív,...

APC rezisztencia pozitív, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fogamzásgátló felíratása miatt az orvosom trombózis hajlam vizsgálatot csináltatott velem. Több mindent néztek, máj, cukor, véralvadási funkciók, minden tökéletes érték lett kivéve az APC rezisztencia funkcionális teszt lett pozitív, és genetikai vizsgálat ajánlott.A családomban nincs és nem is volt trombózisos betegség, visszerek vannak nekem is és több női tagnak is a családban. Tudom hogy így a gyógyszert nem szedhetem, de mintha mondta volna az orvos hogy ha pozitív lenne az eredmény az ösztrogén mentes talán szóba jöhet. Mennyire merjek gyógyszert szedni ilyen problémával? Valóban kaphatok ilyen gyógyszert vagy csak rosszul értettem? Soha nem volt semmi problémám, 8 évig szedtem rendes fogamzásgátló tablettát, szültem 3 gyereket is, soha semmi gondom nem volt. Így meglepett ez a lelet. Valakinek van ezzel kapcsolatban személyes tapasztalata?

jan. 24. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyi minden gond nélkül megtörtént veled, akkor itt már nincs min aggódni.

Valószínűleg heterozigóta vagy, és az csak kicsit emeli a kockázatot.

Mondjuk akkor van gond, ha dohányzol is, meg elmúltál 35. Akor érdemes hormonmentessel védekezni, bármi legyen is az.

jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
32 vagyok, és igen sajnos dohányzom. Viszont elég sok minden változott a terhessegeim alatt a testemben. Akkor jelentek meg az első visszereim. Azóta hízni nagyon könnyen tudok de fogyni alig pedig mozgok rengeteget és az étkezésem is nagyon csekély. A gyerekek előtt teljesen normál vékony alkat voltam. Fokozott szőrnövekedés is azóta keseríti meg az életem, hajhullással együtt. Hormon problémára is gondoltam, az lesz a következő amit csináltatok. Viszont ha soha semmi gondom nem volt lehetséges hogy ez a rezisztencia is a szülések, terhességek hatására alakult ki nálam vagy mindenképp öröklődik a dolog?
jan. 24. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Genetika, nem a terhességtől lett.
jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én túlsúllyal, dohányzással nem szedném. Fel is kell nevelni a 3 gyereket.
jan. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez természetes, persze én sem fogom az egészségem kockáztatni ha nem lehet, van más védekezési módszer is, csak kíváncsi voltam hogy akinek ilyen problémája van szedhet-szedhetett e bármilyen gyógyszert. A terhesség miatti kialakulását azért kérdeztem mert mikor rákerestem olvastam olyat hogy genetikai de szeretett betegség is lehet az APC rezisztencia. A genetikai vizsgálatra a nőgyógyászom küld tovább vagy az más úton megy? Azt is megcsinálják tb alapon?
jan. 24. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Az apc rezisztencia vizsgálat maga a genetikai vizsgálat 🤦

Ez mutatta ki, hogy genetikai, öröklött hajlamod van a trombózisra. Ez nem szerzett, nem lehet szerezni csak örökléssel.

A többi problémad hátterében gyanús, hogy IR áll, arra min.3 pontos terheleléses vizsgálatot kellene csináltatnod (inzulin/cukor). Azt okozhatta a terhesség.

Leidennel nem szedek semmilyen fogamzásgátló gyógyszert. Nem vagyok a magam ellensége.

jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az hogy 8 évig nem volt probléma, nem jelenti azt, hogy ezután se lesz. 30 fölött nő a trombózis esélye. Túlsúllyal szintén nő. Dohányzás miatt szintén nő.

Nem direkt akarsz esetleg trombózist kapni? Mert akkor tökjó úton haladsz.

márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!