Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelenthet ez a(z általános...

Mit jelenthet ez a(z általános) rákszűrés lelet?

Figyelt kérdés

[link]


Azzal egészíteném ki, hogy eredetileg fertőzésre utaló panaszokkal fordultam orvoshoz, akkor ő azt mondta, hogy gombás jellegű folyásom van, kaptam rá Macmirort és Pimafucortot. Ehhez képest a leleten semmilyen kórokozó nincs feltüntetve, de még egy gyulladás sem (pedig a hüvelytükrös vizsgálat feszítően fájdalmas volt).

Eddigi életemben egyetlen szexuális partnerem volt, de nagyjából 5 hónappal az után, hogy vele először lefeküdtem, volt egy teljesen negatív rákszűrésem, ennek már majdnem 2 éve. Ráadásul kaptam HPV elleni oltást még kiskamaszként.


Csütörtökön megyek vissza a dokihoz, szóval nem ezzel a kérdéssel akarom helyettesíteni a vizsgálatot, csak kíváncsi vagyok, hogy ezek alapján mire kellene számítanom, mert nem áll össze a fejemben a kép a rendelkezésemre álló infókból, és stresszes vagyok miatta.



jan. 27. 19:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
jan. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt láttam, köszönöm, csak nem lettem sokkal okosabb tőle.
jan. 27. 19:33
 3/13 anonim ***** válasza:
17%

KIMÁSOLTAM NEKED A RÁD VONATKOZÓ RÉSZT, ÉRTELMEZD.

EZ ALAPJÁN EZ EGY NEM JÓ LELET, MERT NEM TUDNI, MI VAN. LEHET AKÁR ROSSZ IS.

MINDENKÉPP MENJ VISSZA AZ ORVOSHOZ!


ASC-H

Atípusos sejtek jelenléte, nem egyértelműen beazonosítható eltéréssel, és nem zárható ki a súlyos fokú laphámeltérés (HSIL). HPV-tipizálás és szoros nyomon követés szükséges. Akár szövettani vizsgálatra (konizáció, méhszájkimetszés) is szükség lehet. Kezelőorvosát mindenképp keresse fel!


ASC-US

Atípusos sejtek jelenléte, amely túlmutat a normális regeneráción, de nem éri el az enyhe fokú laphámelváltozás (LSIL) szintjét. Rákszűrés ismétlés és HPV-tipizálás ajánlott. Kezelőorvosát mindenképp keresse fel!


HSIL

Súlyos fokú hámelváltozás látható. HPV-tipizálás szükséges, és az eredmény, valamint az előzmények ismeretében nagyon szoros nyomon követés vagy műtéti megoldás (konizáció) szükséges. Kezelőorvosát mindenképp keresse fel!

jan. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez akkor volt, mikor magas kockazatu HPV hatasara elvaltozas lett. A lelet utan vegeztek HPV tipizalast. Harom havonta ismetelgettek a rakszurest, azutan, hogy valami virusirto gyogyszert kellett szednem. Nem lett jobb, konizaciot vegeztek.

Az oltas csak 10-12 adott virus ellen ved, nem nyujt teljes vedelmet. Es a HPV fertozesen emberek fele legalabb atesik, de legyozi. De gyengebb allapotban a fertozes fellangolhat.

Ujra szures, HPV-tipizalas, kolposzkopos vizsgalat kell

jan. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Ez az, amivel ha nem foglalkozol, egy idő után el fog rákosodni.
jan. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#4 Igen, ezek a vizsgálatok vannak tervben, csak ha tényleg HPV, akkor nem értem, hogy a korábbi szűrés miért nem mutatta ki. Köszi a választ egyébként.
jan. 27. 20:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Most éreznek leszek, de talán a korábbi HPV szűrés óta fertőződtél meg. Talán mégsem kizárólag szexuálisan terjed ez a vírus? 🙄
jan. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem akkor valik kimutathatova, mikor megfertozodunk. Evekkel kesobb, mikor gyengebb az immunrendszerunk. Mas, mint egy nemi betegseg. Nem lehet valakire ramutatni, hogy toled kaptam el. Emberek nagyobb resze talalkozik a virussal, csak nem aktivalodik. Nogyogyaszok magyaraztak.
jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Érdekes, ezt például nem tudtam. Belekalkulálom ezt a kockázatot is akkor, kár, hogy annyit kell várni a teszteredményre.
jan. 29. 01:26
 10/13 anonim ***** válasza:
A 8-as jól írta. Akár évekkel ezelőtt is elkaphattad, erős szervezetnél nem szokott problémát okozni. Viszont amint az immunrendszer legyengül, már elváltozást is csinál. Ezért fontos az éves szűrés, nem is értem hogy miért nem végzik ezt el minden rákszűrésnél kötelező jelleggel.
jan. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!