Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A jobb petefészkemben kisebb...

A jobb petefészkemben kisebb cisztákat látott az orvos novemberben, de már két-három hete szinte folyamatosan érzem, hogy fáj, feszül. Vissza kell mennem igaz?

Figyelt kérdés

Olyan érzés, mint amikor peteéréskor szúr az a felem. Attól tartok egy ciszta elkezdett nőni és amiatt feszít. :(


A bal petefészkemben szabályos peteérést látott a doki, szóval azt mondta a termékenységemet nem befolyásolja az hogy a jobb az nem szép, de automatikusan endokrinológiai kivizsgálást javasolt és persze le kéne fogyni legalább 10 kilót...


Azóta sem sikerül fogyni, magamat hibáztatom, mert depressziósan akaratgyenge vagyok, sokat romlik az érzelmi állapotom pusztán attól, ha napokra megvonok magamtól minden édességet. A gyógyszert abbahagytam, mert 5 mg Scippa mellékhatásait nem bírtam már 1,5 év után (állandó éhség, fáradtság, fejfájás). A doki szerint nincs kizárva, hogy az tett be a kortizol-cukorháztartásomnak amellett, hogy genetikailag is van gond az IR-rel valószínű.


Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a régi munkám nem tudom folytatni, amit most szeretnék, nagyon keveset fizet az előzőhöz képest és így nem fog menni magánban ez a kivizsgálási folyamat. Háziorvostól lehet csak beutalót kérni endokrinológiára és azzal menni tovább? Vagy ha elmegyek egy állami nőgyógyászhoz akkor ő is adhat ha lát cisztát?



jan. 28. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelműen menj vissza az orvoshoz
jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szinte hasonlo cipoben jarok en is. Egyelore csak pco-t diagnosztizaltak,mindket petefeszkemen cisztak vannak, a menzeszeim eleg normalisnak mondhatok 32napos kb mar egy fel eve(igazolt peteereseim is van),viszont kezdodo inzulinrezisztenciam is van, tesztoszteronom szerencsere normalis tartomany. Sajnos nekem is kene dietaznom es eletmodvaltas is kene de egyszeruen nem megy(kb 6-7eve tartom a sulyomat a 65kilot de sajnos hasi elhizasom az van). Tudom tartani a normalis etkezest nincs gond vele de ha egyszer megkivanom az edesseget vagy akar a "junk"foodot muszaj ennem, hanem en is ugy erzem magam mint ahogy leirtad, ideges leszek,depresszios,egyszeruen nem tudok teljesen nelkuluk elni, se havonta 1x legjobb esetben. Valoszinuleg pszichologus segitseget is igenybe kene venni ehhez mar vagy nem tudom. Ugyhogy nagyon is megertelek :( kitartast kivanok!!
jan. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sajnos az IR/PCOS együttjár a szorongásos depresszív zavarokkal. Úgy érzem nekem nem normál PMS-em van, hanem egyenesen PMDD-m ami a premenstruációs diszforikus zavar. Nagyon rossz lelkiállapot, nem tudok koncentrálni. Talán van 2 hét az egész ciklusban amikor nem érzem azt h na most valami baj lesz, nem vagyok jól.


Én jártam önismeretre nagyon sokat segített, de alkalmazni tudatosan nehezebb. Pl: most is ugyanazért valasztottam rosszul párt amiatt odamentem abba a körbe. Most már eljutottam oda, hogy el is kell fogadni hogy tényleg ez a baj, és változtatni rajta. Önbizalomhianyos vagyok és nehezen hiszem el, hogy valaki hosszabb távra tervezne velem. Így viszont nehéz magánéleti célokat megvalósítani, mert az én álmaimhoz mar egy párkapcsolat kellene, ezért vagyok depressziós, mert nem sikerül.

És megint bevonzottam valakit, aki az elköteleződés szikráját sem mutatja lassan fél év után (sok kapcsolat itt hal meg, vagy előbb). Úgyhogy én tudom mi a baj, de lehetetlen tudatosan szerelmesnek lenni és nem olyat választani, aki nem áll készen, mert ezt nyilván senki se hangoztatja az elején. Ezért marad a depresszió meg a csoki. :P


Ha ez nyugtat, 65 kiló az én célom lenne. Nem tudom milyen magas vagy, de én 162 centihez vagyok 74 kiló... voltam testi felmérésen, megdicsértek hogy eleget mozgok, 10%-kal több rajtam az izom, mint az ami átlag normál tartomány esetemben, így nincs más megoldás, az étkezésen kell meghúzni a kalóriákat. Én inkább karra és lábra hízok, de a hasi zsír nekem is magas, az mindegy hogy homokóra alakom van, attól még sok az is.


Kitartást Neked is, akármilyen lelki nehézséged is legyen, keress egy jó szakembert akivel elindulhatsz! Ha ijesztő, javaslom a pszichodrámát, ott nem mindig magaddal kell dolgozz, hanem mások problémáival, és azzal amit az ő helyzetük ébreszt benned. Ezáltal egyszerre segítesz és fejlődsz.

jan. 28. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!