Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan változtak a tamponok,...

Hogyan változtak a tamponok, és betétek az idők során? A nagy márkák mikor jelentek meg?

Figyelt kérdés

Olyanok, akik már régebben menstruálnak, esetleg lehet tudni, hogy az ismert márkák - OB, Always, Libresse, Naturella - mikor jelentek meg a piacon? Kb. mikortól lehetett őket kapni? És előtte mi volt?

Illetve mikor jelentek meg ezek a mostani ultravékony betétek? Azt tudom, hogy régebben vastag betétek voltak, amikben csak vatta volt, nem szuperabszorbens zselé. De azok mióta kaphatóak kb, tudja esetleg valaki? Illetve régeben a tampon mennyivel volt másabb? Pl. 20-30 éve?



jan. 29. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
1989 egy bűvös szám, viszont akik akkor menstruáltak, ma már túl vannak a klimaxon.
jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hetvenes években kétféle tampon volt, az ob meg egy hazai, talán a Reanál Kötszergyártól, de a fantázianevére nem emlékszem. A betétek később lettek nálunk, az is a Reanáltól volt , tök pufi, olyan másfél centi vastag, és olyan volt, mintha puha papírtörmelékkel lenne megtöltve. Szép vékony betétet a nyugatnémet ismerősömnél láttam akkor még csak. El se hittem, hogy egy olyan kitarthat órákig.
jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
30 éve már volt ob, libresse, always. Naturella kb. 15 éve van
jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a betétben már akkor is volt zselé. Illetve még kifutóban voltak zselé nélküli vastagabb betétek is. A tampon kb. ugyanilyen volt. Csak nem volt a műanyag bevonatos, meg csavart változat. De ezek őszintén szólva nem lényegi fejlesztések, csak valamit akartak újítani.

Kehelynek viszont semmi híre nem volt. Pedig már gyerekként is fantáziáltam valamilyen "tartályról", ami üríthető. :) Aztán most már megvalósult.

Még akkor elvétve használtak a nők vattát, de már nagyon régimódinak számított

jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

30 éve menstruálok. Akkor már minden volt. A vastag szárny nélküli betét olcsóbb volt, de már volt ultravékony szárnyas is. Márka Allways, Carefree, Libresse voltak a leginkább kaphatók. Naturella később jött. Saját márkás nem volt jellemző.

Tamponból o.b normál, de mire 16 évesen kipróbáltam volt mini is, csavart is.

jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én vastag eü betétet használok ami lehet nem túl kényelmes viszont sokkal jobb szerintem mint a vékony betét. többet elbir. biztonságba érzem magam tőle.
febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!