Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Orungal kapszulának mennyire...

Orungal kapszulának mennyire van mellékhatása?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász az orungal kapszulát írta fel, de olvasva a mellékhatásait elég furák vannak. Hallásvesztés stb. Valaki szedte már ezt a gyógyszert? Mi a véleménye róla?
jan. 29. 22:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek a mellékhatások elég ritkák. Ha aggódsz, beszéld meg az orvossal, hogy van-e más alternatíva.

Szinte minden gyógyszernél vannak ilyenek. Emiatt meggondolandó a főleg tartós gyógyszerezés, előny-kockázat elemzést érdemes végezni.

Nekem 18 éve bőrgyógyász írta fel körömgombásodásra. Ezekben az esetekben hosszú szedésre van szükség, én a májkárosodás kockázata miatt nem mertem szedni. Azóta is együtt élek a problémával, időnként javul, de megvan (lábkörmök). Nemi szervi gombásodásnál általában egy-két hét kúra szokott lenni, ezalatt ritka, hogy komolyabb gond legyen.

Nekem is volt párszor gombás panaszom az elmúlt pár évben, szerintem a klimax hozta ki (előtte sok évig nem volt). Én kenegetem ilyenkor egy-két hétig Canestennel. Általában elmúlik tőle. Segíthet a cukor-és szénhidrátbevitel csökkentése is, mert a Candida gombák ezeket szeretik.

Menj vissza az orvoshoz és konzultáljatok. Vagy egy másikhoz, ha nem vagy elégedett vele.

febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!