Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tesi alól lehet kapni háziorvo...

Tesi alól lehet kapni háziorvostól felmentést ha menstruálok?

Figyelt kérdés
Mondhatni kicsit súlyos a menstruációm, nagyon görcsölni szoktam, szüleim szerint azért is fáj nekem jobban mert vashiányos is vagyok és lehet hátra hajló a méhem is ezért lehet hogy jobban fáj, de nem biztos hogy igy van. Anyum nem írhat felmentést mert a tesi tanár már azt nem fogadja el.
febr. 2. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem...
febr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem próbáltad még mondani a tesitanárnak?

Nálunk úgy van, hogy ha szólunk neki, hogy meg van, akkor bizonyos feladatokat, amiket kellemetlennek érzünk/ami fájdalmas nekünk nem kell elvégeznünk.

Nálatok hogy van?



Egyébként szerintem max nőgyógyász írhatna felmentést.

febr. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozzá hogy volt olyan esett hogy mentem valahova és annyira elkezdett fájni a hasam hogy 3-4 gyógyszer sem mulasztotta el és már sírtam annyira görcsöltem.
febr. 2. 18:45
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos a háziorvos erre nem adhat igazolást. A nőgyógyász is maximum leírhatja, hogy javasolja ez és ez gyakorlatok kihagyását, de a tesi tanár lehet, hogy simán figyelmének kívül hagyja.


Figyu, nem bántásból, de a szüleid szerintem nem orvosok, kivizsgáláson gondolkodtál már? Nőgyógyász és endokrinológus, mindkettő kell. Nem ijesztegetésnek, de ez nem normális, ez a nagy fájdalom, lehet valami betegség okozza, például endometrózis. Ha a nőgyógyász nem segít, menj másik orvoshoz, és ezt nem viccből mondom.


Nem szeretnél gondolom egész életedben így szenvedni, havi egy hetet. Oka van a fájdalomnak, kezelni kell. Igen, lehet hogy csak vashiány, de ezt mondja ki az endokrinológus a vérvételi leleteid alapján.


Ami nagyon fontos, hogy kérlek ne engedd, hogy fogamzásgátlót írjanak fel, hogy az majd megoldja. Nem, az csak elfedi az okot, ahogy abbahagyod majd a fogamzásgátlót évek múlva, megint elő fog jönni a görcs, a fájdalom, még akár erősebben is. Nagyon komolyan mondom, ne engedd erre a fogamzásgátlót felírni, az nem erre való, nem cukorka.

febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Igazolást írhat arról, hogy ilyen panaszaid vannak és emiatt fizikai kíméletet, egyes gyakorlatok kerülését javasolja. Ha van, akkor iskolaorvosnál is érdemes próbálkozni, párszor elmész hozzá a görcsöktől görnyedezve és akkor szerintem nem lesz több kérdés. Plusz neki iskolán belül nagyobb tekintélye van, mint egy random háziorvosak.
febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem, de nem is baj, mert ha az én egykori osztálytársaimból indulok ki, ott az összes lány hozta volna az igazolást, csak ne kelljen tesizni 😁


A menzesz nem betegség, fáj, igen, de nem indokolja, hogy ne mozogj.


Ha meg annyira fáj, hogy a gyógyszer sem segít, akkor el kell menni nőgyógyászhoz és kivizsgáltatni magad.

febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os, "A menzesz nem betegség, fáj, igen, de nem indokolja, hogy ne mozogj."

Nekem annyira fájt az első pár napban, hogy csak az ágyon bírtam görnyedezni. Akkoriban csak a Meristint ismertük, az valamennyit segített, de nem eleget.

Szerencsére a tesitanár megértő volt.

Nem derült fény semmilyen ehhez kapcsolódó problémára, csak a korral lett jobb. Szóval van ilyen.

De azért egy kivizsgálás sosem árt.

febr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, milyen gyógyszert szedsz? Miket próbáltál?

Azzal egyetértek, hogy egy kivizsgálás nem ártana, de addig is érdemes lenne többféle gyógyszert kipróbálni. Nekem pl. a Cataflam nem használt, pedig elvileg erős fájdalomcsillapító. Az Algoflex igen.

febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy nospát és mellé egy panadolt szoktam bevenni és akkor egy idő utan elmúlik
febr. 4. 14:33
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
#6 mensi idején elég egészségtelen mozogni…
febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!