Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az alábbi cukorterheléses...

Az alábbi cukorterheléses vizsgálat eredménye még jónak számít?

Figyelt kérdés

0p glükóz 4.6

60p glükóz 6.9

120p glükóz 7.2



0p inzulin 8.70

60p inzulin 65.30

120p inzulin 50



Homa index: 1.78



febr. 2. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem jó - de nincs minden veszve! Diétával, sporttal és/vagy gyógyszerrel helyrehozható. Az alvás és stresszcsökkentés szerepe is fontos lesz.


A 0. és a 60. cukor jónak számít a maga tartomànyában. A 120. viszont magas, 6 alatt kellene lennie, de leginkább a 0. cukor felett egy kicsivel lenne az igazi.


A 0. inzulin lehetne szebb, de még belefér ez is. A 60. inzulin magaska, de nem rossz - 75-ig belefér. A 120. inzulin viszont magas, 30 fölé nem kéne mennie.


Én azt látom, hogy a 120. percnél próbálja a szervezeted magasabb inzulin segítségével bevinni a sok glükózt a sejtjeidbe.


Ne hagyd annyiban, és fel a fejjel, jobbulást!

febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztencia. A sejtek nem tudják felvenni a glükózt, a szervezet még több inzulin termelésével reagál, de ez a csúcsra járatás előbb-utóbb kimeríti a hasnyálmirigy inzulint termelő sejtjeit.

Javasolt egyenletesen alacsony cukorbevitel.

febr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem is furcsának tűntek az értékek, de a háziorvos szerint ez teljesen jó eredmény, nincs teendő vele, tehát belgyógyászatra sem küldött tovább, így viszont nem tudom biztosan, hogy a panaszaimat akkor mi okozza.
febr. 2. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon rossz, de már nem ideális. Sok orvos csak annyit néz, hogy a 120 perces cukor 7,8 alatt legyen, meg a homa index 2 (vagy inkább 4!) alatt. De azok már egyértelműen jelzik, hogy valami nem jó. A kettő közt meg van egy szürke zóna, ami már nem tökéletes, de még nem is a diagnózis szerinti betegség
febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nagyon sajnálom, hogy nem küldött tovább. Sajnos ez még mindig előfordul 2024-ben is… Amennyiben megteheted, keress fel egy olyan magán endokrinológust, aki a vélemények alapján ért az IR-hez!

Pajzsmirigy labor is javasolt, de biztos fog kérni.

febr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát annyira nem rossz, de diétát el lehetne kezdeni.
febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!