Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég intim és kellemetlen...

Elég intim és kellemetlen kérdéssel fordulok hozzátok sajnos. Egy 14 évesnek a hüvely nyílása alatt az egyik oldalt egy ilyen nagyobb borsószem nagyságú fehér pötty van, nem viszket csak zavarja ha bármit is csinál, megmozdul ez miért van?

Figyelt kérdés
Természetesen nem volt még fiúval! Viszont most volt beteg láz, köhögés, fejfájás és az utóbbi 2-3 napba vette észre hogy ott van valami! Kérlek titeket valami tapasztalt, normális ember válaszoljon és ha tudtok segítsetek köszönöm előre is!!

febr. 16. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Nőgyógyász az, akire szüksége van annak a 14 évesnek.
febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy anoním fórum, bárki ki adhatja magát tapasztalt, normális embernek, aztán közben mégsem ez, ha valóban komoly segítséget akarsz akkor fordulj szakemberhez vagy orvoshos.

A kérdésre válaszolva, szerintem akár egy egyszerű pattanás is lehet, nekem is volt már ilyen a heréim alatt.

febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%
Én is pattanásra, vagy eltömődött faggyúmirigyre gondolok.
febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
Bartholin cysta
febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

Vélhetően ez egy vírusos szemölcs. Sajnos szüzeknél is előfordul. Másrészt a nem volt még senkivel dolog sem 100%, hogy úgy van ahogy anyuka gondolja 🤭


El kell vinni bőr és nemibeteg gyógyászhoz, esetleg nőgyógyászhoz (utóbbi nem szereti az ilyen alantas munkát)

febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha pl a bartholin cysta van neki akkor azzal muszáj orvoshoz fordulni? Otthon valami házi patikával gyógyszerrel nem lehet megoldani ezt a problémát? Azért elég kellemetlen lenne neki az orvos
febr. 16. 18:27
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha van egy csöpp eszed, akkor elviszed orvoshoz, nem otthon okoskodsz!!!
febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne? A leírtakból én nem úgy látom: [link]
febr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Otthon valami házi patikával"


NEM LEHET! Operálni szokták. Házi praktikával atomreaktort sem lehet építeni, mert az energiát nem fog termelni, csak sok rákos beteget


A leány (és kedves anyuka) pedig választhat több különböző kellemetlenség közül.


1) Legkevésbé kellemetlen (szerintem), ha épp csak annyira kell beavatkozni a sebésznek, hogy feltágítja a járatot, és átmossa gyógyszeres sós vízzel. Nyilván érzéstelenítés mellett.


2) Következő fokozat, hogy látja szakorvos, írnak ki rá antibiotikumot+szteroidos krémet, anyuka erölködik az invaziv beavatkozás ellen, és remélik hátha kifakad.


3) De ha nem ürül magától kifelé, akkor a késlekedés miatt már rendesen fel kell tárni, kitisztítani, bedrainelni. Majd utána a cső helyét zárni. Ez legalább 2-3 nap kórházi fekvés. Utána vagy egy hétig fájni fog az élet.


4) Ha ezután is probléma lesz, vagy visszajön a gyulladás, akkor megfontolandó az adott oldalon lévő mirigy eltávolítása, sebészeti úton.


Egyébként a leírás alapján valószínűtlennek tartom a cysta (vagy más granuloma) jelenlétét. Az azért más, egyáltalán nem olyan "körülírt". Másrészt nem is a hüvelybemenet alatt jelentkezik a duzzanat. Persze nem tudjuk pontosan hol is van.


Inkább valami más lesz az. De ha szemölcs, azt sem szabad hagyni, mert elburjánzik! Orvosi ellátásra van szüksége a betegnek. Ez nem kívánságműsor, szégyellősködésnek pedig helye NINCS ilyen esetben.


Az 5-ös válaszoló voltam.

febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%

Lehet egy egyszerű "pattanás", faggyúmirigy gyulladás vagy a Bartholin-mirigy gyulladása. Ez utóbbi a legproblémásabb, de nem biztos, hogy ciszta alakul ki belőle, ezért kellene mielőbb orvoshoz vinni (nekem felnőttként jött elő, antibiotikumot és krémet kaptam, nekem szerencsére elmúlt, nem kellett feltárni, műteni).


Semmiképp se próbálkozzatok otthoni kezeléssel, vidd el orvoshoz (nőgyógyászhoz) mielőbb.

febr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!