Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pcos és IR-el küzdőknek...

Pcos és IR-el küzdőknek hogyan sikerült lefogyni?

Figyelt kérdés
Pcos-ban és inzulin rezisztenciában szenvedek immár 4 éve. Inozitolt, D3 vitamint, magnéziumot szedek naponta mozgok, itthon tornázom fél órát és mellette gyors sétálok 3-4km-t minden nap. Fogamzásgátlóval akartak "segíteni" de nem fogadtam el. Mindenképpen le kéne adnom jó pár kilót de nem, hogy lefelé inkább még felfelé jön. Igyekszem napi 5-6x enni ez sajnos nem mindig jön össze leginkább 3-4x sikerül mivel van egy 10 hónapos kisfiam is. Egyébként szülés után rosszabbodott sajnos az állapot. Cukrot, fehér lisztet, tésztákat kerülöm. Mit tudok még tenni? Kinek mi segített?
márc. 14. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy sikerült sokat fogynom, hogy nem csak tartottam az ir diétát és sportoltam hanem mellé számoltam a kalóriát is. 1500 kalóriát ettem. Mert nagyon könnyű mèg a fehérlisztmentes édesítős ételekkel is többet enni mint kell.
márc. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1 vagyok

Dokinál nem voltál? Mert én hiába fogytam a diétától és a sporttól nem javultak az értékeim. Nekem kellett gyógyszer.

márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nőgyógyásznál és endokrinológusnál voltam. Fogamzásgátlót ajánlottak. De mivel trombózis hajlamos vagyok számomra ez elég veszélyes opció.
márc. 14. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Azt én sem fogadtam volna el. Szerintem az nem megoldás.

Mennyire vagy ir es. Enyhén vagy nagyon? Hogy hogy nem írtak merckformint?

márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fogyni akkor fogsz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz.

Töltsd le valamelyik applikációt, pl. Yazio vagy kalóriabázis, és számolgasd a kalóriát.

márc. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Enyhe IR-em van, még azt mondták fogyással kezelhető. Terhesség alatt nem híztam semmit sem és előtte is ha fogyni nem is de megtartani a súlyomat ment köszönhetően az egészséges táplálkozásnak. Szülést követően sűrűbben jártam már nőgyógyászhoz mivel a menstruációm is rendszertelen lett (az előtt ez is rendben volt) több cisztám is lett, jobban felborult a hormonháztartásom és azóta hízok ezt akarták most minden áron fogamzásgátlóval kezelni mást nem mondtak csak amit már egyébként is csinálok évek óta. A kalória számolás jó ötlet, köszönöm szépen bár nem eszek túl nagy adagokat de nagyon kíváncsi vagyok kalóriában mit jelent ez.
márc. 14. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogsz lepődni. Hiába gondolod, hogy nem eszel sokat, az ember egy hétig számolgatja a kalóriát, és totál ledöbben...
márc. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kalóriaszámolás. Máshogy nem megy. Egyél BMR körül, max plusz 100at. Sajnos alapbetegségekkel kevesebbet lehet
márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól csinàlod jelenleg, viszont egyetértek a többiekkel, még a kalóriaszàmlálást kellene beiktatni. A Yazio appot nagyon ajánlom.

A pajzsmirigyed vizsgálták? Ha alulműködèsed van, az brutàl módon megnehezíti a fogyást.

márc. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Merckforminnal.

Előtte diétáztam de meg se mozdult a súlyom, gyógyszerrel ugyanazt az étrendet tartva heti 1 kilót fogytam...

márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!