Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laktóz-intolerancia (LCT...

Laktóz-intolerancia (LCT 13910 C/T) hogy zajlik? Vérből kimutatható az érzékenység vagy inni kell hozzá olyan italt? Illetve éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés
márc. 14. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Vérből mutatják ki, inni nem kell hozzá. Nem kell éhgyomorra menni.


[link]

márc. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy genetikai vizsgálat, vérből vagy szájnyálkahártya mintából mutatják ki. [link]

Amihez inni kell, az egy másik vizsgálat, a hidrogén kilégzéses vizsgálat, ehhez egy laktóztartalmú oldatot kell meginni és utána bizonyos időközönként egy készülékbe belefújni. Ha valóban laktózérzékeny vagy, akkor készülj fel, meg fog hajtani.

Gondolom, személyi adókedvezményhez kell az igazolás, tőlem ezt a kettőt kérte a gasztroenterológus. Ha mindkettő pozitív, akkor állítja ki a szakvéleményt.

márc. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És attól hogy genetikai vizsgálat attól ez is teljesen kimutatja ha az a vagyok? Nem kell hozzá az "ivós" vizsgálat is?


(Nem az adókedvezmény miatt kell csak szeretném tudni hogy az vagyok-e, mert elég gyanús mostanában nekem.)

márc. 14. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi állapotodat csak az ivós mutatja ki.

A genetika jelzi azt, hogy a bélbolyhok majd valamikor fokozatosan elvesztik a tejcukor bontó képességüket. De, hogy ez a folyamat nálad hol tart most, azt nem tudják.

márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A genetikai vizsgálat csak a hajlamot mutatja ki. Azt nem, hogy vagy most.
márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Genetikai vizsgálatra adókedvezményt sem kap az ember.
márc. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!