Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció várt időpontja...

Menstruáció várt időpontja előtt barnázás?

Figyelt kérdés
Holnapra várom a menstruációmat, általában pontos, nem volt vele sosem problémám ezelőtt. Most viszont, tegnap óta ahogy a papíron enyhe barnázást látok pisilés után, nem mindig, de látok. Ez az első alkalom hogy ilyen történik, tapasztaltabbak segítenétek mitől lehet? 23 vagyok, egy hónapja veszítettem el a szüzességem. Ez a hónap nagyon stresszes, egy új munkahelyen amióta kezdtem sorra felébredek éjszakánként hajnal 5 kör magamtól, lehet ez is összefügg. Okozhat esetleg ilyen barnázást a kortizol szint felborulása a stressztől? párommal eddig mindig óvszerrel védekeztünk, és bár a kisördög sosem alszik, de terhességhez elvileg nem szabadna köze legyen. Azt olvastam hogyha az lenne, akkor egy héttel előtte jelenne meg kb a barnázás és csak 1 napig tartana, ez igaz? Ma már egyébként a tipikus menzesz első napos hasfájás is megérkezett, azonban még mindig nem indult be a vérzés.. Tudom tudatlan vagyok, bejelentkeztem a nőgyógyászhoz és tőle mindent megkérdezek majd, de egy hónap múlvára van időpont és kicsit ideges vagyok miatta, ezért kérdezek itt. Köszönöm a normális válaszokat!

márc. 21. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ebben semmi, 1 nappal hamarabb megjött és kész.
márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Nekem amúgy ahogy egyre idősödök egyre lassabban indul be. Huszonévesen fél nap volt kb, mostmár egy másfél nap, mire jobban folyik.

Anyámnak meg mindig derült égből villámcsapásként indult, erős vérzéssel, át is ázott sokszor. Úgyhogy ilyen szempontból nem is bánom, hogy lassan indul, csak kicsit megkínoz.

márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem jött meg, a betéten semmi nincs, pisilés után se mindig látom a papíron..
márc. 21. 11:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is viszonylag lassan szokott beindulni egyébként így tudom mire gondolsz, de ez most nem olyan sajnos, az nem szokott nekem 2 napig úgy tartani hogy nem jön meg rendesen, de köszi a választ!
márc. 21. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, barnázás = vér! Menstruáció után is szokott lenni, mikor már alig van minek ürülnie. Holnapra várod, már megindult a folyamat, csak még nem piros vér folyik. Ne pánikoljál már, hogy nőgyógyászhoz rohansz ezért. 😄 Oké, nem volt még ilyenben részed, hát most van. Nem vagyunk gépek, nem minden menstruáció egyforma. Normális, nincs miért aggódnod.
márc. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelt volna főleg, hogy a kortizol/stressz okozhat e ilyet.
márc. 21. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell hozzá stresszes időszak. Ha kevesebbet iszol és besűrüsödik a véred, az is elég hozzá, mivel a menstruációhoz sok vizet kell elraktároznia a szervezetnek. Dehidratált embernek se folyik úgy a vére vérvételkor, mint a hidratáltnak. Teljesen normális, ha néha barnázik az ember, ne told már túl az Istenért. Igyál többet, holnapra megjön. Problem solved.
márc. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!