Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Covid ellen leoltott barátnőim...

Covid ellen leoltott barátnőimnek miért jön össze-vissza a menszesze?

Figyelt kérdés
Azóta is.
márc. 21. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Kétlem, hogy az oltás okozza. Ha mégis, akkor irány az orvos.


De gondolom nem most kapta az oltást, az eltelt években eddig nem jutott eszetekbe, hogy utána járjatok,?

márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Több személyről van szó..
márc. 21. 18:14
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Több ilyen lánnyal/nővel is találkoztál és egyikük sem volt orvosnál a problémával? Erre most mit lehet mondani? 🙄

Legalább Neked legyen annyi eszed, hogy megkéred, vizsgáltassa ki magát.

márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az lehet emögött, hogy a menzeszt használták kibuvónak, és nem gondolták, hogy számon tartod mikor van nekik.
márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Az oltás egyik hatása.
márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Nekem jóval a covid előtti időszakról vannak tapasztalataim, a kétezres évek elején évekig voltam "babaprojektes" fórumokon és ennek alapján írom, hogy:

-nagyon ritka a "tankönyvi" 28 napos ciklus, ha valaki nem szed fogamzásgátlót

-több napos ingadozás a ciklusok hossza között abszolút belefér

-évente egy-két extrém rövid vagy extrém hosszú (21 napnál rövidebb vagy 35 napnál hosszabb) ciklus teljesen egészséges ciklusú nőknél is előfordul, ezt a nőgyógyászom mondta, mikor nekem ilyen volt

-a ciklus hossza az életkor előrehaladtával változik. Nekem pl. rövidült átlagosan 2-5 nappal huszonéves koromról a harmincas éveimre - jóval a covid előtt.

-Nekem az oltás nem, de amikor covidos lettem, az átmenetileg megzavarta a ciklusom, pedig enyhe tüneteim voltak.

Akkor lehet feltételezni, hogy az oltás kavart be, ha pontosan vezetett menstruációs naptár alapján korábban viszonylag ciklus borult fel úgy, hogy nem alkalmaztak előzőleg hormonális fogamzásgátlást. De akkor is van valami hormonális ok, amit lehet, hogy az oltás váltott ki, viszont szinte bizonyosan kezelhető.

Nálam semmi ilyesmit nem okozott, illetve ahogy írtam, a covid-fertőzés után tapasztaltam némi változást, de ez csak átmeneti volt.

márc. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Össze-vissza - ez mit jelent? :D


Mert egy ciklus 25-36 napos.

márc. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
A 6-ostól a covid propagandát hallhattuk.
márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!