Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortol lehet szaunáz...

Hány éves kortol lehet szaunázni menni ?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és szeretném kiprobálni csak nem tudom hogy egészséges e ilyen idősen.

márc. 24. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol "kitalálták", a gyerekeket már csecsemö korban is viszik a szaunába.

Nem értem, miért lenne szerinted korhoz kötve

márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ahol ki van írva a szabályzat, ott 14 évet szoktam látni.
márc. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
11-12 évesek is simán bemehetnek, (bár ez lehet helyfüggő is) viszont én kb ennyi idős voltam mikor először vittek. Az égvilágon senki sem szólt érte és semmi bajom se lett.
márc. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Sok helyen 16 éves kor alatt nem engednek be, de nem a gyerek érdekében, hanem mert attól tartanak, hogy a gyerekek zajt csapnak. (Rosszabb esetben félreértelmezett gyermekvédelem miatt)
márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bármennyi, csak oda kell figyelni. Sok helyen lehet látni gyerekekt is, de nekik nem szabad annyi ideig bent lenni és nem szerencsés felülni a legfelső sorba. Egy gyerek szervezete még kevésbé tolerál szélsőséges viszonyokat, ezért óvatosabbnak kell lenni. Ez az egészségügyi része.

A korhatár viszont főként azért van, mert a szauna textilmentes terület, szaunázni meztelenül kell (persze vannak fürdőruhás helyek is, de azok nem szaunák, hanem melegedők és totál egészségtelenek úgy), és sokan úgy vélik, hogy ez nem tartozik gyerekekre. A másik ok pedig hogy a gyerekek kevésbé tudnak nyugton maradni, sokszor beszélgetnek, hanegoskodnak, ki-be járkálnak, ami zavarja a többi szaunázó pihenését. Emiatt aztán sok helyen 16 vagy 18 év az alsó korhatár.

márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályosan csinálod, akkor egészséges. 16 évesen már nyugodtan mehetsz. Igyál előtte, utána sokat és figyelj a higiéniára. Ha úgy érzed elég, nyugodtan menj ki hamarabb. A szaunázás rettentően jót tesz a szervezetnek, erősíti az immunrendszert, sokkal nehezebben fogsz összeszedni vírusokat influenzás időben. Viszont csak textilmentesen az! Fürdőruhában ugyanis nem tud rendesen kiizzadni a test, bepállik alatta, ráadásul a fürdőruhával behordott uszodavízből szépen kipárolognak a vegyszerek, amik belélegzése egyáltalán nem egészséges. Ha szégyenlős vagy magad köré tekerhetsz egy könnyű lepedőt. Illetve fontos, hogy magad alá is tegyél mindíg valamit, mert más se szeretne beleülni a te izzadtságodba. Szauna után pedig zuhanyozz le, ha bírod, vegyél egy hűtőfürdőt a merülőmedencében, de itt is fontos, hogy lentről kezd, ne a fejedre önts hirtelen hideg vizet, mert abból baj lehet.

Ha hozzászoksz, imádni fogod.

Illeve érdemes elmenni olyan helyre is, ahol szaunaprogramokat, felöntéseket, szeánszokat is csinálnak, az is rettentően kellemes, hiszen a zene és az illatok mellett a szaunamester legyez, az pedig ahogy a meleg levegő végigmegy az ember testén nagyon jó érzés.

márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Hogy a meztelen emberek látványa a gyerekekre tartozik-e, azt a szülők teljes bizonyossággal el tudják dönteni maguk is. Emiatt kitiltani a gyerekeket elég buta dolog. Erkölcscsőszt játszanak az üzemeltetők.
márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy 10 éves lehettem amikor először elvitt Apukám a szaunába.

Megszerettem és azóta is átlagban 2 hetente járok.

márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam egy Budapest közeli fürdőben, ahol hétvégeken nudista fürdés és szaunázás van. Megkérdeztem, gondolván az unokámra, akivel már máshol többször szaunáztunk, van-e korhatár. Közölték, 18 év. Megkérdeztem miért. Mert ott meztelen felnőttek is vannak és megláthatja a gyerek. No comment.


F/64

márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 ennél különb dolgokat látnak a serdülők az interneten... régebben a szülők döntöttek a gyerek "erkölcsi" neveléséről, manapság a kormány meg a wellness :-D
márc. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!