Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Citológia eredmény?

Citológia eredmény?

Figyelt kérdés

Magán nőgyógyászhoz járok.

Minden évben üzenetben értesít az eredményről.

Azt írta negatív az eredmény, egy év múlva kell vizsgálatra menni, akkor nincs semmi bajom biztos? Mármint se gyulladás, se gomba se semmi?

Gondolom ha más gondom lenne, akkor biztos jelezte volna ugye?


márc. 27. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs semmi baj ^^
márc. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mármint se gyulladás, se gomba se semmi?"


Tehát rákszűrésen voltál. Történt más is?

márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rákszűrésen voltam. De ugye az jelezhet gyulladásos folyamatot is.
márc. 28. 07:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Jelezhet azt is. Pontosabban azt is jelezHETi. Viszont egyáltalán nem mindegy, hogy hol! Rákszűrésen a cervixből vesznek mintát. Ha ott minden rendben, attól még a hüvelyed nyálkahártyája lehet gyulladt, gombás, halszagú.


Sőt, akár HPV fertőzött is lehetsz "normál" citológiai eredmény ellenére, mert az sem mindig és nem azonnal okoz látható elváltozásokat. Tudd, hogy ilyenkor a hámsejteket vizsgálják, abból következtetnek. Ez csupán ennyi.


Az STD-ket már nem is említem. Sokan azt hiszik hogy tuti nem lehet semmi bajuk, mert látja őket orvos+rákszűrés.

márc. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem volt ismerősöm akinek rajta volt ez a leleten, hogy gombás fertőzés pl. Mondjuk ő nem fizetős orvosnál volt, nem is beszélt a lelet kiadása után orvossal. Ezért kérdeztem, ha nekem azt írta a doki minden jó, akkor gondolom tényleg minden jó?! 😄

Hpv tipizálás nem volt, viszont már volt nála valami új eljárás ami az aktív hpv sejteket nézi meg. Az is negatív lett.

márc. 28. 08:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs panaszom, pusztán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Azt egyébként tudom én is, hogy a nemi úton terjedő betegségeket nem szűrik ezzel. Maximum gyulladást tud jelezni a citológia.
márc. 28. 08:50
 7/10 anonim ***** válasza:

"gondolom tényleg minden jó?"


A minden rendben a citológiai leleten volt? Mert akkor minden rendben van a hámsejtek morfológiáját illetően


Vagy a nőgyógyász mondta minden rendben? Akkor ez azt jelenti amit vizsgált okával (és ami amúgy is kiszúrná a szemét mint pl egy lepedékes, túrós gomba), az rendben van.



Ha nincs panasz, és szagok sem (nem, normál esetben nincs olyan szaga a női nemiszervnek amit a gazdája érezhetne), akkor vélhetően "minden" rendben. Persze STD még így is lehet (mert azok jellemzően tünetmentesen pusztítják a testét)

márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem. Én leginkább gyulladásos folyamatra gondoltam. Nem egy hüvelygombára, mert azt általában észre veszi az ember. :)
márc. 28. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt általában észeveszi. De a bakteriális vaginógis nem minden esetben tűnik fel.
márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tehát észReveszi, és vaginóZis
márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!