Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellráknak tényleg nincsenek...

A mellráknak tényleg nincsenek jelei?

Figyelt kérdés
mostanában azt érzem hogy beleszúr a bal mellembe vagyis nem is tudom megállapítani hogy oda e
márc. 31. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Idővel többnyire vannak tünetei, kezdetben többnyire semmilyen ráknak sincs tünete.
márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy mammográfiás szűrésre és megnyugodhatsz.

Én éppen benne vagyok és bizony tényleg nem fáj, csak tünetet okoz mint pl. behúzódást a mellen. Szerintem a szúrásnak semmi köze a mellrákhoz, menstr. előtt, után előfordul.

márc. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
9%
Tanuld meg a havi önvizsgálatot. Mammográfiát csak klimax körül/ után van értelme nézni. Fiatalabb korban emlő uh- t lehet.
márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
menzi után vagyok de már jó pár nappal utána én úgy tudom hogy 45 év alatt nem csinálnak mammográfiát.
ápr. 1. 11:51
 5/12 anonim ***** válasza:
De csinálnak. Kérj beutalót!
ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

2-es vagyok, 39 éves és mammográfiát csináltattam először a behuzódás miatt. Rögtön utána UH-ot is csináltak, pedig nem is kértem amikor jelentkeztem. Az UH erősítette meg, hogy van valami. Azonnal biopsziát csináltak és már úgy jöttem el, hogy műteni kell.

45 év alatt akkor csinálnak mammográfiát, ha van valami panaszod.

ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most megyek magánba komplex Mammográfiára, és 29 vagyok.


A rák nem korfüggő, senki nem garantálja nekem vizsgálat nélkül, hogy az a bizonyos csomó a bal mellemben, és a mellé társuló furcsa váladékozás nem melldagantot jelez! 😉


Egyébként kezdetben állítólag semmilyen tünete nincs, éppen ezért jobb félni, mint megijedni. A nagyobb horderejű hormonváltozások is, mint pl a terhesség is előidézhet sajnos daganatos elváltozást... nem reklámozzák, pedig igaz, és ezt akármelyik orvos is elmondja!


A szurkálás több, mint valószínű, hogy nem mellrákkal hozható összefüggésbe, sokkalta inkább ciklussal. Peteérés, menstruáció......

ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
És ha kérhető, ne beszéljük le a tünetes "fiatalokat" a vizsgálatról, csak azért, mert nincsenek még 45 évesek.... Annyi beteg fiatal van sajnos így is!
ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

8# Egyetértek. Ha bármi probléma, eltérés van, akkor azonnal menni kell és ne várjatok 1-2 hónapot se a vizsgálattal. 2-es vagyok és az Onk. Int.-ben személyesen tapasztalom, hogy 20-30 év körüli lányok, asszonyok is kemora várnak, kihullott hajjal, soványan. Ott szembesül az ember azzal, hogy nem kor kérdése a mellrák.

Én 20 éve járok rendszeresen mammográfiára 2 évenként, mégis belefutottam a mellrákba. Minden 8-9. nő sajnos élete folyamán megtapasztalja.

ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De az onkológia minden féle rosszindulatú daganatos betegséggel foglalkozik nemcsak mellrákkal.
ápr. 7. 09:46
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!