Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sajnos nagyon nagy melleim...

Sajnos nagyon nagy melleim vannak és nagyon megkeserítik az életem.hirtelen kezdett el a nyakam összes csontja és a lapockáim fájni, sajogni.mintha a hátam, nyakam hirtelen bedobta volna a kulcsot amiért oly sokáig tartotta a melleket.mit tehetek?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Mellkisebbítés, ha nem opció, akkor ortopédia, reumatológia.
ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Sportolni kell, foleg a hatat erositeni; az segit valamennyire. Ha van felesleg, fogyni kell.


Idovel meg mutet esetleg. Nekem is nagy melleim vannak, de egyelore meg tervezek gyereket, igy ez meg varat magara, de kisebbites lesz a cel, mert utalok igy elni, akadalyoz mindenben es meg csunya is, mert log.

ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

Nekem oriasi melleim vannak, de nem hiszek az emiatti hatfajasban. Kamaszkoromban rossz tartasom volt epp, mert szegyelltem a melleim. De ugyanakkor hatizsak cipelesetol sem faj soha semmim. Szerintem nincs akkora sulyuk, mint amennyire feltuno terfogatuk. Nekem idoszakonkent van pokoli nyak- es hatfajasom, de tudom is, miert. Allando gornyedes asztal folott, nem tornazas. Viszont a nagy mellek allandoan vannak, es a fajdalom nem allando.

En szerettem volna kisebbeket, de megijesztett, mennyivel durvabb mutet, mint a nagyobbitas.

Szerintem a hat izomzatat kell erositeni es ellazitani csak a fajdalom miatt.

ápr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van itthon is TB támogatott mellkisebbítő műtét, nézz utána, mik a feltételek, illetve a 2-es által írtaknak (tudtommal nem akadályozza a későbbi szoptatást sem). Ettől függetlenül ortopédia, reumatológia és a hát/váll/gerinc mélyizomzatát, vázizmokat erősíteni kell (jóga, pilates, sajátsúlyos vagy súlyzós edzések).
ápr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, a szoptatast nem akadalyozza, de terhesseg alatt es a szoptatas soran sokat valtozik a mell (az enyem elso gyereknel valtozott az tuti) annak ertelmet nem latom, hogy megcsinaltatom, aztan lehet ujra muttetni mert megnyulik a bor pl.

Szoval majd utana.

ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél igazi jól illeszkedő széles pántos melltartót.

Otthon inkább használj sportmelltartót.

Erősíts hátizomra.

Figyelj az ülésnél a testtartásra ( aktív ülés)

Ha pihenni lazítani, nyújtani akarsz, tedd háton fekve.

Hasalni is lehet, ha párnával megemeled a mellkasod. Ebben a pózban kicsit dolgozik a hátizom is, minél inkább emeled a fejedet.

ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6 nagyo el vagyok keseredve a füleim mögötti nyakcsontok úgy sajognak és a lapockáim egy ideje h egyben fordulok hátra mint a farkas.😭 vastag pántú melltartóm van sajnos az elmúlt sok év alatt valósággal belevájt a vállamba alaposan a súlytól.. senkit nem irigylek jobban mint akinek kis melle van 😭
ápr. 11. 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez memcsak a cicidtől lehet. Utána kellene járni.

Ha vág a pánt, akkor nem jó a méret, vagy a szabás, vagy túl szorosra állítod, vagy hirtelen híztál.

Ui. Mensi előtt még kényelmesebb tipus kell.

ápr. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A legegyszerűbb tüneti kezelés a gyógymasszázs (OKJ-s gyógymasszőrtől, nem hétvégi tanfolyamos frissítő masszőrtől). Pont az ilyenekre van kitalálva. Az okot nem szünteti meg, de a fájdalmat eredményesen csökkentheti. Mivel az ok nyilvánvaló, orvosi konzultáció nélkül is el lehet kezdeni, ha nincs egyéb ellenjavallata. Tudok segíteni.


Emellett érdemes egy gyógytornásszal konzultálva valamilyen tartásjavító sportot kezdeni. Első körben jó az úszás, ahol a felhajtóerő megtartja a melledet, és segít kiegyenesíteni a hátadat.


A mellkisebbítő műtét a végső megoldás, de ha semmi más nem segít, akkor szükséges lehet, és a tb fizeti. Azért ne azzal kezdd, hacsak nem okoz pszichikai problémát is.

ápr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a fájdalomcsillapító gyógyszereken kívül a masszázs a leggyorsabb megoldás ilyen helyzetben. Az oki kezelések lassabban adnak eredményt. Tehát érdemes kombinálni. (előző)
ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!