Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkaphattam ettől bármilyen...

Elkaphattam ettől bármilyen nemi betegséget?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltam a "gyerek orvosnál" ( 17 vagyok) és mikor haza jöttem elfelejtettem kezet mosni. A baj az, hogy nem sokára naaaaaaaaaagyon viszketett belül a hüvelyem és és én megvakartam ( kb. az egész ujjam benne volt) és ekkor jöttem rá "b4szus nem mostam kezet mikor haza jöttem". Ettől lehet bármien bajom vagy csak én vagyok parás?


Kérlek ne ítéljetek el,puszi!

17L



ápr. 26. 17:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szűz vagyok még , nem tudom ,hogy az számít-e.
ápr. 26. 17:52
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem valószínű, hogy a gyerekorvosi rendelő levegőjében nemivírusok keringenek. De másfajta betegséged lehet és a szüzek is lehetnek betegek.
ápr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De semmi komoly ugye?

Egyébként köszönöm a válaszod!

ápr. 26. 18:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #2-es írta. Amúgy várj egy-két napot, ha érzel valamit, akkor tudod, hogy nem oké, ha nem, akkor meg minden rendben.
ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Nyugodj meg, nem valószínű, hogy egy gyermekorvosi rendelőben szexuális úton terjedő betegséget kapj el.


Csak hogy érzékeld, hogy mekkora az átadás valószínűsége:

HIV+ férfiről nőre, óvszer nélküli közösülés esetén, fertőzési valószínűség: 0.08%

(Forrás: [link] )


Ha belegondolsz láthatod, hogy igen csekély az esélye, hogy így bármit is elkapj.


Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy az emberi kéz mikrobiomjában számos kórokozó jelen van, vírusok, baktériumok, gombák, amelyek teljesen tünetmentesek, viszont a vaginába kerülve kellemetlen tüneteket okozhatnak. Emiatt ajánlott maszturbáció és szexuális együttlét előtt az alapos tisztálkodás.


Alapszabály: rendelő, kórház, bármilyen EÜ intézmény be ki lépésnél hatékony (megfelelő szappan, megfelelő idő, megfelelő techmika) kézmosás! (A fertőtlenítés nem elég, vannak olyan kórokozók, amik a fertőtlenítőt túlélik).

ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A kérdező fiú, írt privátot és lebukott
ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
#6: Köszönjük, hogy beáldoztad magad helyettünk. :D
ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
×bármien× → bármilyen
ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Miután végig olvastam a kérdést volt egy olyan megérzésem, hogy nem lány írta a kérdést.
ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Na a kisgyerek nem bír magával😂😂
ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!