Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez lehet PCOS vagy endometriózis?

Ez lehet PCOS vagy endometriózis?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket.


Tavaly augusztusban voltam vérvételen, ahol kiderült, hogypajzsmirigy túlműködésem van. Őszintén megmondom, nem foglalkoztam vele, elküldött a háziorvos helyettese vervetelre újra, de egy nappal korábban mentem, így nem értékeltek eredményt. Ez után nem mentem tovább. Most januárban megint voltam vérvételen, ahol már pajzsmirigy alulműködésem volt. (5.510 mu/l (0.300-4.200)) elkezdtem gyógyszert szedni, legutóbb 1.03 volt a TSH. (0.35-4.94)

Egy honapja egy hetet késett a mensi ami nálam soha nem fordult még elő, így elmentem nogyogyaszatra. (04.05)

A bal petefészkemben talált a doki egy 21 mm-és összeesett falu cisztát. (35x24 mm benne egy 21mm es összeesett falu ciszta látható )Azt mondta minden más rendben van, ezzel nem kell foglalkozni.


Más okokból kifolyólag tegnap (04.30)voltam egy hasi ultrahangon, a leleten ez szerepel:

Jobb ovariumban 28mm-es vastagfalú cysta látható.

Bal ovarium 40x41 mm nagyságú, benne egy 26x31 mm nagyságú echoszegény képlet, bevérzett cystának megfelelhet.


Kérdéseim.

A 2 vizsgálat között csak 25 nap telt el, lehetséges hogy ennyi idő alatt ennyi változás történt, vagy valaki benézett valamit?

Az mondta tegnap az orvos hogy ez pcos. Annyi tünetem van, hogy picit jobban szőrösödök, hullik a hajam, bár ez már régóta fennáll, illetve hiába dietazok, edzek nem fogyok. Így reális hogy valóban pcos?

Azt is mondta hogy vastag az endometrium (7mm) 10 nap van még a mensiig. Szerinte ez endometriozisra gyanús.

Az első doki azt írta hogy 13mm az endometrium akkor 6 napra rá jött meg.


Hova tovább? Oké hogy nőgyógyász, de szerintetek menjek vissza ahhoz aki elsőnek vizsgált?



máj. 1. 20:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz. Ez az endokrinológus szakterülete, ő fog tudni segíteni.
máj. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem értettél valamit félre? Középidőben a méhnyálkahártya 10 mm körüli, menzesz előtt kb. 15 mm. Úgyhogy 10 nappal a menzesz előtt a 7 mm nem sok. Az endometriózisnak van jellegzetese tünete, az erős fájdalom menses idején, vagy közösüléskor, erős vérzés. Erről te nem írtál. Mert nincs, vagy elfelejtetted megemlíteni? Amikről írtál, azok inkább hormonális zavarra, akár PCOS-re utalnak.
máj. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk először belgyógyászatra kell menni és onnan utalnak be endokrinológiára. 2 hónapja voltam kb. el is hajtottak, hogy majd egy év múlva menjek.

Akinél most voltam ultrahangon egy szülész nőgyógyász főorvos, ezeket ő mondta, a leleten is rajta vannak ezek szóval nem értettem félre. Fájni fáj amikor megvan, de gyógyszerrel bírható. Ez már 10 éve így van. Szóval nem tudom, én már semmit nem értek, minden orvos mást mond.

máj. 2. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!