Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka, hogy a betét...

Mi lehet az oka, hogy a betét drágább, mint a tampon?

Figyelt kérdés

Nézegettem egy kicsit az árakat és számomra meglepő, hogy a intim higiéniai termékek ára nem egyforma. Ha pl. a piacvezető termékeket nézzük, az OB tamponok kb. 50-70 ft/db, az Always eü. betét viszont 80-120 Ft/db is lehet a dm-ben.

De ha saját márkán belül nézzük, ott ugye a Jessa a saját márkás, a tampon csak kb. 20-40 ft/db, míg a betét 50-60 ft/db.

És ugye pont a tampon az, ami mellé több kényelem, meg kevesebb probléma jár. Akkor vajon miért a betét kerül többe? Annak több az előállítási, gyártási költsége? Vagy aki tampont használ az többet használ el, mint aki betétet? (Én csak utóbbit használom azért nem tudom)

Mindenesetre a kérdés: szerintetek miért drágább a betét mint a tampon?



máj. 21. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
A betétnek nagyobb az anyag-, és az előállítási költsége. A tampon kényelmesebb ugyan, de a betét egészségesebb.
máj. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk altalanositani nem kell, kinek mi a kenyelmes ugye.
máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Mikor már a tsmpon ára is lázba hoz, az már egy szánalmas szint, Fétike...
máj. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Magyarország az oka. Mindenhol máshol adómentes,hisz alapvető egészségügyi eszköz, itt meg félévente kúszik az ára fel.
máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az előállítása lehet az, ami drágább. Anno pár éve, mikor még ezeket a cuccokat használtam, nekem a betét volt az, amiből sokkal több kellett egy menstruációhoz, bár azért a tampon is eléggé durván fogyóeszköz volt, a super plus méretű tampon az első pár napban max 3 órát bírt ki. Egy ilyen erősségű vérzéssel 5 percenként kellene cserélnem kb.



4. Nem tudom, miért lett lepontozva, hiszen igaza van. Ki lehet számolni, hogy ÁFA nélkül mennyivel olcsóbb lenne.

máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5. Talán mert nmem igaz, hogy "mindenhol máshol adómentes".
máj. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6 csak majdnem mindenhol.
máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!