Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Natúr joghurttal tényleg...

Natúr joghurttal tényleg helyrehozható a hüvelyflóra? Van egy gyógynövényes könyvem abban is írják, hogy egy tampont mártsunk bele egy joghurtba és egy éjszakán át hagyjuk fent a hüvelyben. Ez tényleg segíthet? Valaki próbált már ilyet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha jót akarsz magadnak akkor ne tégy ilyen hülyeséget.Szerinted,mitől lesz a joghurt? Baciktól.Normális vagy? Inkább vegyél egy doboz vény nélkül 790 ft-ért kapható Cikatridina hüvelykúpot.
2010. okt. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már ha belegondolok is rosszul hangzik, nemhogy még egy éjszakára magamba dugjak "rohadni" egy joghurtos tampont. Már bocsi de ez elég nagy hülyeség.
2010. okt. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ez a cikatridina hüvelykúp jó hüvelyflóra helyreállítására? Ilyen helyreállító kúpok kezelése alatt lehet élni szexuális életet?
2010. okt. 29. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Én inkább nődokihoz mennék. Nem értem miért akarják ezt sokan kispórolni. Én még gyógyszertárban ajánlott cuccot sem dugdosnék föl magamnak, amíg a doki nem állapítja meg pontosan mi is a bajom. Számomra ez olyan egyértelmű.
2010. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen persze könnyű azt mondani hogy én inkább ide med oda mennék de ha tundád hogy két hónap altt 4szer jött már elő a fertőzés és most néz ki úgy hogy tünetmentes vagyok ezért szeretném helyrehozni a hüvelyflórámat és nem holmi helyreállító kúppal amit megint 10 napig kell alkalmazni mert gondolj már bele hogy több mint két hónapja bugyiban és betéttel kell aludnom, szted mennyire van már tönkretéve a p..im? Elegem van az egészből, hogy senkinem tud meggyógyítani, 3 nőgyógyásznál is voltam már, egyik kezelés sem segített csak ideig óráig, és most úgy néz ki hogy ez segített a legutolsó és ezért kérdeztem hogy vmi kíméletes megoldás létezik e mert már elegem van a kúpokból és a 60 napja hordott betétből. Csak segítséget kértem hogy aki kipróbálta annak használt e vagy sem, vagy esetleg milyen más kíméletes módszer létezhet?
2010. okt. 29. 17:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Régen még voltak tejsavbaktériumok a házi joghurtban. Mivel a mai joghurtok pasztőrözöttek, hogy ezer évig elálljanak (+ állományjavító és tejpor minimum), azokban már semmi nincs.
2010. okt. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez tenyleg pocsek. En ha gombas fertozest kapok, canesten kupot szoktam venni a gyogyszertarban +canesten kremet, azzal 3 nap alatt elmulik a dolog. Fontos, hohy a szexpartner is kezelve legyen a kremmel kb. egy hetig. Ezenkivul a hüvelyflora visszaallitasara veszek Döderlein Med kapszulat, par napig hasznalom es jobb vagyok mint uj koromban. :)


Bugyikat, torolkozoket 90 fokon kimosni, aztan kivasalni. Harom torolkozo kell, egy a pun.cinak, egy a labadnak, egy mega maradek alkatreszeidnek. Vegyel nedves WC-papirt, nagydolog utan torold le magad rendesen, meg jobb, ha lemosod magad.


Ja, muszalas bugyit felejtsd el mindorokre. Ennyit tanacsolt a dokim, nekem bevalt. Kicsit macera, de megeri.

2010. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 verus2 válasza:

Az első ostoba hozzászólás miatt írok nektek.


A hüvelyflóra egyensúlyát alap estben is baktériumok tartják fent. A Lactobacillus (tejsavbaktérium) cukor lebontásával tejsavat termel, ami védelmezi a hüvelyt a külső kórokozókkal szemben, és fenntart egy egészséges egyensúlyt a hüvelyben természetesen megtalálható baktériumok és gombák között (ezt hívják Döderlein flórának).


A bolti hüvelyflóra helyreállítók is mind ezeket a Lactobacillusokat tartalmazzák, nézzétek csak meg az összetevőket. (A Cikatridina nem ilyen!! Nekem hüvelyszárazság ellen ajánlotta a nőgyógyász akár csak egyszer menzesz utánra.) És ez a baci van meg egy jó minőségű lehetőleg házi vagy bio joghurtban is. A legolcsóbb Danone-nal ne is próbálkozzatok. A joghurtos verzió természetes és olcsó, nekem egy német nőgyógyász ajánlotta először a flóra erősítésére. Azt ajánlotta, hogy egy legkisebb tampont ha otthon vagyok, akár reggel és este mártsam be joghurtba, és helyezzem fel. Azt mondta úgy 10-15 perc elég, nem kell vele éjszakázni, a lényeg hogy a joghurtot kell valahogy odajuttatni.(És vigyázzatok, hogy sose felejtsetek bent tampont hosszabb időre).

2013. dec. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 verus2 válasza:

A BETÉT és p*** témához:


Ne hordj betétet!! Ez nagyon fontos, kérdezd csak meg az orvosodat (gondolom nem ő mondta neked hogy vegyél éjszakára).

Bugyit hordani valóban ajánlott ilyenkor éjszakári is, hogy a kifolyó hüvelykrémek, -kúpok,-kapszulák maradványait ne kend szét az ágyadban. De a betét, se tisztasági, de egészségügyi meg pláne nem ajánlott! Nekem visszatérő problémám van már 3 éve, és nagyon sok orvossal beszéltem már, sok mindent olvastam. Amiben mindenki egyetértett:

- Hagyj el mindenféle betétet menzeszen kívül. "Igen ez elsőre kellemetlen lehet, de ha meg akar gyógyulni..."-mondta a nőgyógyászom. Ugyanis bármilyen betétet viselsz, szigetel, benntartja a nedvességet, tehát benne ülsz egész nap/éjjel, és ez csak a kórokozóidnak kedvez. A bugyiban elsőre kellemetlen ha kifolyik valami (én ilyenkor a mosdón kicsit fel szoktam itatni wc-papírral), de utána elég hamar megszárad, és a betéttel ellentétben jobb szellőzést biztosít. És igen, "koszos" lesz a bugyid és kész. De erre van.

- 60°fokos mosás alatt nem pusztulnak el a bacik. De mivel ez elég hamar tönkreteszi a ruhákat, én éppen 60 fokon egy külön adagban mosom csak a fehérneműket és a törülközőmet. A rendszeres törülköző mosás is ajánlott.

- Csak kényelmes pamut bugyi javallott. Megint csak azért, mert a műanyag nem szellőzik úgy, jobban befülled, bepállik. A tanga pedig tilos. Rosszat tesz az intim higiéniának, mert hozzádörzsölödik minden részedhez, felszedve az összes bacit, amit aztán ahogy mozogsz, szépen szétkensz. Nőknél mind a húgycsőnyílás és végbélkimenet nagyon közel van a kényes területhez, növelve a fertőzésveszélyt.

- Az intim higiénia fontos, de ha túlzásba viszed az is árt. Általában egy vegyszeres mosdásnál (intim mosakodó géllel) több nem ajánlott egy nap.

- stb...

2013. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!