Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógytea készítésénél nem...

Gyógytea készítésénél nem szabad fém eszközt használni. Akkor ez is baj?

Figyelt kérdés
Fém edényben forralhatom a vizet?Vagy azt sem lehet?
2010. nov. 9. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az sem túl jó ötlet, inkább tegyél egy bögre vizet a mikróba, vagy használj vízforralót. És persze műanyag szűrő és kanál.
2010. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erről én is hallottam,de szerintem butaság.Én zománcozott fémedényben forralom a vizet,ez még nem baj,de fémkanállal kavarom a teát,ez elvileg baj,de én érdekes módon a tea ugyanolyan jó hatású akkor is,ha fém kanállal kavarom,akkor is,ha műanyaggal.
2010. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fém edényben forralom a vizet,bögrében lefedve áztatom,műanyag kanállal néha megkeverem,műanyag szűrővel szűröm.Ízesítés nélkül iszom.
2010. nov. 9. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Maga a tea (amikor beleraktad a vízbe) ne érintkezzen fémmel, a vizet lehet fémben melegíteni.


(Amúgy a vízforralóban is van fém, a műanyag nem vezeti a hűt, oké, hogy a borítása műanyag, de az alja vagy a fűtőszál fém.)

2010. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hűt=hőt

A műanyag a hőt nem vezeti, bocs.

2010. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mikróban ne forralj vizet, mert rákkeltő..
2010. nov. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez marhaság ,én mindig fém edényben készítem,a szűrő és a kanál is fém.
2010. nov. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan minimális ez a fém dolog, hogy nem érdemes foglalkozni vele. Hiszen fémedényben főzünk. És a teflon mivel különb? Múltkor főzés közben elkezdett felválni a bevonat és tele lett a kajám ilyen fekete teflondarabokkal, önthettem ki az egészet .Szóval nem káros annyira, hogy ne fém edényben csináld a teát.
2010. nov. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!