Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A petefeszekgyulladasnak...

A petefeszekgyulladasnak milyen tunetei vannak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fáj lent a hasad és az oldalad környékén.

De nem ott felül, hátul ahol a veséd van, és nem is ott alul ahol a húgyhólyagod. Ha ezek közül egyik sem, akkor marad a petefészek :) nekem az olyan, mintha pont a hajlatban fájna, a lábam fölött a hasam alatt belül. És úgy húzom össze magam, a combomra szorítom a felsőtestem.


Esetleg amikor pisilsz utána mintha picit görcsölne ott 2 (vagy 1 ) oldalt.

Nekem is az van most kicsit...


sok sok folyadék (meleg tea) és ha súlyos akkor orvos, és gyógyszer.

2009. jan. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen,esetleg szoktal szedni valamilyen antibiotikumot ra?
2009. jan. 15. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a hasamban volt hol szúró, nyilaló, görcsszerű fájásom napi több alkalommal. A háziorvosom hónapokig nem tudta mi a bajom, így nagy nehezen elküldött hasi ultrahangra. Ott már látszott, hogy gond van a petefészekkel mindkét oldalon és a petevezetőkkel is. SOS magán nőgyógyász következett, aki Mikogal hüvelykúpot, Klion tablettát írt fel. Emellett ajánlotta a Sába intim mosakodót (lactacyd femina helyett), valamint ágynyugalmat, és a medence folyamatos melegen tartását. Még hüvelyi ultrahangra kell elmennem emiatt.
2009. jan. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a cickafarkű teát is ajánlotta.
2009. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már hasi ultrahangon de semmit nem találtak.


Viszonylag gyakran van vesemedence, húgyhólyag, petefészek gyulladásom, vagy ezek kombinációja mert olyan könnyen veszem kimegyek a hóba egy pólóban (szigorúan sapkában és sállal a nyakamba :D)... persze tudom, hogy nem lenne szabad.


Én semicillint szoktam rá szedni, de az vényköteles. De lehet kiadják, ha szerencséd van. De NEM javaslom, inkább fordulj orvoshoz és megfelelő gyógyszert tud adni és sokkal előbb elmúlik. (Persze nekem orvos is semicillint írt fel mindig.) Melegen öltözés, sok folyadék, ágyban fekvés sokat segíthet.

De lehetséges valami féle fertőzés miatt is esetleg nem csak pl a hideg miatt.

2009. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bizonyos mozdulatoknál fájt a csípőcsontom alatt,az oldalamba és a combomba nyilalt.Hüvelyi uh-on kiderült,hogy cisztáim vannak,rákövetkező hónapra(a köv. menstruációs cilkusra) felszívódnak az esetek többségében,velem is így történt.
2009. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szurkáló érzés a petefészkeknél, folyás, láz vagy hőemelkedés..A cikafark és palástfű tea (naponta 3 pohár, akár keverten) csodákra képes, de fontos, hogy kúraszerűen igyuk. A cikafark fürdő ugyancsak hatásos, de minimum fél órát kell benne ülni és a cickafark mennyisége min 10 dkg legyen, mert különben nem használ. Nekem bevált!
2010. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!