Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egyéb, nem nem-szteroid...

Egyéb, nem nem-szteroid fájdalomcsillapítók menstruációs görcsökre?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Néhány hete volt mélyvénás trombózisom, és azóta véralvadásgátlóval szúrom magam. Augusztusban kezdtem fogamzásgátlót szedni, amitől megszűntek az ájulós görcsök, de valószínű attól lett trombózisom, úgyhogy azonnal abba is hagytam a szedését, most meg jöhet megint az idegeskedés a görcsök miatt...

Eddig nem-szteroid gyulladásgátlókat szedtem (Algoflex, illetve írt fel Cataflamot az orvosom, de betegtájékoztató alapján nem ajánlott ilyen esetekkor, mert nagy az esély a belső vérzésre).


Egy másik orvos azt ajánlotta, hogy csak paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítókat szedjek, ugyanis azokat lehet vérhigító mellett.

Ilyenek például a Rubophen, Panadol, Saridon stb.


Volt esetleg itt olyan, aki hasonló gyógyszert szedett a görcseire, és használt is neki?


2010. dec. 14. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A Termeszetes eletmodnak vagyok a hive, igy soha eletemben nem szedtem gyogyszert, s nem is voltam beteg.

Amikorra varhato a mensesed, akkor mar azt megelozoen, kb. egy hettel, kezdjel el fogyasztani gyogyteakat, mint cickafarkfuteat es kamilla teat. Ezeket a menses ideje alatt is lehet fogyasztani, de mar kozben lehet inni csalanteat is.

Ajanlom, hogy ismerkedj meg a gyogynovenyeknek a gyogyhatasaval, mivel gyogyitani tudod onmagadat, de megelozni is tudod a betegseget, de kozben tisztitod is a szervezetedet.

2010. dec. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, nagyon sajnálom hogy nem hallottál még a Dr. Lenkei vitaminokról. Javasolnám neked a kal-mag nevű készitményt, ami kalcium és magnézium ideális keveréke, egy kis C-vitaminnal. Ugyanis a gyógyszerek, amiket szedetnek veled, nagyon veszélyesek, egyre több problémát gyüjtesz be a szedésükkel. A menstruációs zavarok, mint a görcsök, fájdalmak, túl sok vérzés, vagy éppen semennyi sem, mind-mind hiányállapotokból fakad. Sajnos a szervezeted jócskán hiányt szenved bizonyos vitaminokból, és ásványokból, hiszen a trombózis is pl. C, és E-vitaminhiány jele lehet. Ha nem szeretnél továbbra is az "egészségügy" csapdájában maradni, kérlek olvasd el Lenkei Gábor: Cenzurázott egészség cimű könyvét, és a honlapján megtalálható tapasztalatok adjanak neked is reményt a gyógyuláshoz. Nem természetes állapot, de nem is betegség a te problémád sem, mint annyi embernek sem, akik különféle, betegségnek kikiáltott állapotban vannak. A mai kor embere nem tud már megfelelő mennyiségű vitaminhoz jutni az élelmiszerek rossz állapota miatt, ezért kell hogy egy nagyon jó összeállitásu multivitamin készitménnyel pótolja a hiányzó mikrotápanyagokat. Azért javasoltam neked a kal-magot, mert már sok nőtársadon segitett, és nem gyógyszerektől javult az állapotuk. Van megoldás, de azt eltitkolják előled, mert az érdekük igy kivánja.
2010. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam már mindenféle vitaminokat, magnéziumot, vasat, kálciumot szedni, és gyógyteákat is inni. Emellett próbáltam csak gyümölcsöket és zöldségeket enni az előtte levő napokban, elkezdtem jó 1 éve többet mozogni és egészségesebben enni, és minden egyebet is kipróbáltam, ami nem lehet káros a szervezetemre. Sajnos semmi nem használt, ezért a fogamzásgátló mellett döntöttem, de ugye attól meg most trombózisom lett.


Mindenesetre köszönöm a válaszokat.

2010. dec. 15. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

No-Spa forte-t lehet szedned vérhígító mellett is, ezt kombinálva algopyrinnel, vagy Béres Trinnel Proval. (olyan, mint a saridon, csak erősebb)


Igazából, csak a nem-szteroid gyulladásgátlók tudják a görcsöket megakadályozni, mert csökkentik a prosztaglandin szintézist, ami a mensis görcsöket okozza.

A közhiedelemmel ellentétben a prosztaglandin nevű anyag okozza a fájdalmat, ami a nyálkahártya sebéből szabadul fel. Van aki erre érzékenyebb, van aki nem. Semmi köze a vitaminhiánynak a görcsökhöz. Nem kell mindent elhinni, amit az összeesküvők állítanak, az ő oldalukon is komoly üzlet van, csak ez nem nyilvános!


Most viszont az a legfontosabb, hogy a trombózisból felgyógyulj, soha többet ne szedj fogigátlót! Főleg a mensis görcsök miatt ne önmagában. Ha már nem kell vérhígítót szedned, akkor szedhetsz újra nem-szteroid gyulladásgátlót mensi előtt kb 2 nappal, ami megakadályozza a fájdalom kialakulását. (pl flector por)

Ezeknek a szereknek is vérhígító hatásuk van, tehát óvatosan szedve nem fog ártani.

2010. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, a gyógyszerek keresése közben eszembe jutott a no-spa és algopyrin variáció, amit még évekkel ezelőtt az ügyeleten az orvos ajánlott nekem. Csak aztán jött az Algoflex-m és mindig azt szedtem.

Sajnos ez így most nagyon összejött. És nagy a valószínűsége, hogy véralvadásgátlót (vérhigítót) is szedhetek majd életem végéig, ha a fog.gátlótól már 3 hónap után ez történt, mert akkor bennem van a hajlam. Úgyhogy át kell szoknom a nem-szteroid fájdalomcsillapítókra, vagy találnom kell valami mást.


De köszi neked is a választ. :)

2010. dec. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!