Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek ha az őszi szünetbe...

Mit tegyek ha az őszi szünetben is volt egy kis vérzésem, és most is van egy pici? Egyedül vagyok itthon. Apukámmal élek, anyumat utálom (ne kérdezzétek miért) és még csak 11,5 éves vagyok. Nagyon félek! Ne röhögjetek ki lécci!

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

menj el a boltba és vegyél tampont v betétet!!

és szólj apudnak h ez van!!

2010. dec. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem röhög itt senki, de azért ebben a korban már illene felvilágosítani a lányokat/fiúkat, de magadtól is tudhatnád, hogy valszeg menstruálsz.

az első időszakban kb 1 évig a menszesz rendszertelen, kimaradhat, össze-vissza jelentkezik, hol hó elején, van, hogy a végén, mire beáll. nem meglepő, hogy őszi szünetben véreztél, majd kimaradt és most ismét jelentkezik

mivel te fiatal vagy és kezdő, ezért én a betétet ajánlom neked, a tamponnal várj addig, amíg biztosan meg tudod állapítani a vérzés erősségét.

22/L

2010. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Apukád is tudja, hogy a lányok/nők menstruálnak. Nyugodtan szólj neki, hogy szerezzen be neked betétet. (Ebben a korban én is inkább azt javaslom. Később próbálkozhatsz a tamponnal is).
2010. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi h segítetek de még kérek válaszokat ha lehet.. és mit csináljak ha görcsöl a hasam?
2010. dec. 21. 18:00
 5/12 A kérdező kommentje:
És most ennek a mensinek örüljek vagy ne? milyen gyógyszert vegyek be ha görcsölök?
2010. dec. 21. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:

11,5 éves korban már rengeteg lány menstruál ( köztük én is menstruáltam már akkor )

Örülhetsz neki, semmi rossz sincs benne!CSak azt jelzi, hogy rendesen működik a tested! Én gyógyszert nem tudok, de pl.: meleg vizes palackot rakj a hasadra, az enyhíti. Na szóval pár dolog:


Az a nap, amikor először megjön, az a ciklusod első napja. A vérzés körülbelül 5-8 napig tart. Az első naptól számítva kb. 28 nap múlva kell újra megjönnie. De az már egy újabb ciklus kezdete lesz. De mivel neked nemrég jött meg, ezért ez valószínűleg nem lesz pontos.


Mindig jegyezd egy naptárba, hogy mikor jött meg, meddig tartott. Azt is odaírhatod, hogy milyen erős volt ( x-gyenge, xx-közepes, xxx-erős)



Egyébként valamelyik osztálytársnőd már biztosan menstruál. Nem? Beszéld meg vele!


12/L

2010. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát még egyik sem , és köszi a tanácsokat... már elolvastam egy könyvemet amit nemrég kaptam és az egy kicsit megnyugtatott de még mindíg ideges vagyok, és félek...
2010. dec. 21. 18:38
 8/12 anonim ***** válasza:

Ne félj:) Ez teljesen természetes, és mellékesen tök jó dolog:) Persze, kicsit fáj, meg kellemetlen, de azt jelzi, hogy egészséges vagy, lehet majd kisbabád!!:)


Annyival kiegészíteném az előző válaszadót, hogy ne ess kétségbe, ha nem 28 napra áll majd be. 25-35 nap teljesen normális:)

(Persze az elején lehet, hogy összevissza lesz meg, esetleg pár hónapig ki is maradhat, ne ijedj meg, ha következő hónapban nem lesz!).


A görcsökre jó a meleg vizes palack, amit előttem javasoltak. Ha nagyon erősek a görcsök, akkor fájdalomcsillapítót is vehetsz be. De először inkább próbálkozz a melegvizes borogatással és vmilyen görcsoldó teával:))

2010. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy örülj neki, hiszen ez azt jelenti, hogy egészségesen fejlődsz és lehet majd gyereked!!!
2010. dec. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is féltem amikor először megjött...De rájöttem,hogy nincs értelme...Vegyél betétet,mindig jegyezd fel,hogy mikor volt meg.Melegvizes palack jó,ha nagyon fáj akkor meg fájdalomcsillapítót.

Nyugodj meg nagylány :)

2010. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!