Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem kellett volna már beállnia...

Nem kellett volna már beállnia a menstruációmnak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Két évig szedtem fogamzásgátlót, akkor órára pontosan jött meg a havim. De ahogy abbahagytam, rendszertelen. Van, hogy napokat csúszik, de van, hogy egy egész hónap kimarad. Elég sokszor van hüvelyi fertőzésem. Esetleg az közrejátszik? Elegem van, hogy kiszámíthatatlan, egyszer csak meglep, hogy véres a bugyi... Ja, és nem vagyok terhes, csináltam egy csomó tesztet.
2011. jan. 3. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A hüvelyi fertőzéseiddel gondolom mentél nőgyógyászhoz. Miért nem kérdezted meg tőle?
2011. jan. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fertőzésekkor tablettát szedtem, akkor rendben volt a menstruációm. Mindegy, ha lesz időm, elmegyek nőgyógyászhoz. Csak kíváncsi voltam, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben.
2011. jan. 3. 23:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Hormonzavar is állhat a háttérben. Van, akinek sohasem áll be..:( Pl én is hiába szenvedek, évekig szedtem gyógyszert, addig naptár szerint is ment minden, de utána megint kiszámíthatatlanná vált a havim. Ráadásul fel is szedtem jó pár kilót:( Én is gyakran kapok el mindenféle fertőzéseket, és fogalmam sincs, hogyan. Tanácsot nem nagyon tudok adni, de tudd, nem te vagy az egyetlen:(

26L

2011. jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ilyen esetekben szokták a fogamzásgátlót orvosi célra felírni, nem? Azért majd elmegyek nőgyógyászhoz, hogy megvizsgáljon.
2011. jan. 4. 00:57
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább az, hogy a tabletta ELŐTT milyen volt a menzeszed. Mert a tabletta nem beállítja a ciklust, hanem kikapcsolja. Nincs peteérés, a vérzést a tabletta megvonása okozza, nem a szervezeted hormonváltozásai.


Ha előtte rendszertelen volt, akkor alapból nem biztos, hogy fogamzásgátlóval kellett volna "kezelni".

Ha előtte rendszeres volt, akkor pedig egyértelműen a tabletta felborította a hormonjaid. Mikor hagytad abba?

2011. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már fél éve nem szedem, de előtte is rendszertelen volt. Akkor azt gondoltam, hogy esetleg későn érő típus vagyok (elég későn is jött meg, az osztályban nekem utoljára), majd később beáll. A tablettától be is állt, de most megint rendszertelen. Elmegyek, megbeszélem a nődokival, ha kell, szedek fogamzásgátlót. Köszönöm a válaszokat! :-)
2011. jan. 5. 12:29
 7/8 anonim ***** válasza:

De a fogamzásgátló nem fogja megoldani a problémát, csak elfedi azt. Lesz egy mesterséges ciklusod és ennyi.

Most találjátok meg a probléma okát, nehogy késő legyen már, ha majd kisbabát szeretnél.

2011. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha rendszertelen volt, akkor előtte kellett volna kivizsgálni, hogy miért rendszertelen. Ha csak azért volt az, mert nem állt be, akkor nem is szabadott volna tablettát szedni. (Elvileg tablettaszedéshez az kell, hogy legalább két éve rendszeres legyen a ciklusod).


És a tabletta nem állít be semmit. Ez egy iszonyatosan nagy tévhit. Leállítja az egész ciklusodat, és csinál egy mesterségest. Azért vérzel (ami nem menzesz!!!!!), mert abban a 7 napban nem szeded a tabit és lecsökken a hormonszint. Hiába kezdesz el újból tablettát szedni, ha abbahagyod, megint ugyanez lesz. És ha mondjuk gyereket szeretnél, az elég kellemetlen.


Inkább vizsgáltasd ki magad, mert a tabletta nem megoldás. Csak elfedi a problémát!!

2011. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!