Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Babát szeretnék és ehhez...

Babát szeretnék és ehhez teljes nőgyógyászati kivizsgálásra szeretnék menni. Miből áll egy komplex kivizsgálás?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok. Eddig nem volt még terhességem. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy miből áll egy ilyen komplex kivizsgálás és időben mit jelent ez? /A fizikai vizsgálatokon kívül: ultrahang, manuális mikre kell számítani?/ Köszönöm.
2011. jan. 5. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
én is így mentem a dokihoz, és szégyen már így utólag, de előtte 3 évig nem voltam nőgyógyásznál. Manuális vizsgálat, kenetvétel és uh volt. Semmi extra.
2011. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudni kellene hozza, hogy eddig nem is akartad hogy legyen, vagy csak nem sikerult. Mivel sok idot gondolom nem szeretnel vele elvesztegetni, a korod miatt, az en javaslatom az hogy a nogyogyasz mellett MINDENKEPPEN keress fel egy endokrinologust. En fel evet vesztegettem el az eletembol, ( es meg nem tudom mennyit fogok) mert a nogyogyasz nem kert olyan teljes koru hormonalis kivizsgalast amire szukseg lett volna. A teherbeesesen kivul a fizikalis dolgokon kivul ( petevezetek atjarhatosag, partner spermaszama, esetleges mehszajseb, stb) a hormonok szintjen dol el az egesz. Sok szerencset!
2011. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Igazság szerint mostanra sikerült olyan partnerre találnom, aki szereti is a gyerekeket és szeretne sajátot is. Lassan 4 éve vagyunk együtt védekezés nélkül és véletlenül nem lettem még terhes. Nem számolgattam a napokat sohasem, nem figyeltem tudatosan. Most viszont már szeretném tudni, hogy lehet-e egyáltalán vagy sem. Ha sem, akkor talán örökbefogadás még elindítható... Bár lassan már abból is kicsúszom.
2011. jan. 5. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán sehogy nem védekeztek? Megszakítással sem?

Mert akkor ez már erősen orvosi segítségre szorul.

Gondolom csinálnak hormonvizsgálatot, megnézik van-e peteérésed, átjárható-e a petevezetőd. De úgy tudom először a férfit szokták vizsgálni, mert az egyszerűbb (csak spermaminta kell hozzá).

Lehet, hogy meddőségi központba kellene menned.


(Akkor beszélünk meddőségről, ha a nő egy év alatt, rendszeres szexuális élet mellett, védekezés nélkül nem esik teherbe).

2011. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

akkor a kiegészítésed tükrében már komolyabb kivizsgálásra számíthatsz, vérvétel, hormonszintek, endokrinológus esetleg

én 28 voltam akkor, amikor mentem a dokihoz az ellenőrzésre és már akkor is azt mondta, hogy ha 6 hónapon belül nem jön a baba ,akkor menjek vissza, elkezdi a beutalókat írni. Aztán megjelentem a következő hónapban egy dobogó szívű picúrral a pocakomban. Szóval akkor ne hagyd magad lerázni, kivizsgálás, a korod és az eddigi előtörténet miatt is fontos lenne.

2011. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!