Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2010 október 18-án volt egy...

2010 október 18-án volt egy szívkatéterezésem a pécsi szívklinikán, ahol aztmondták utána, hogy nincs a szivemnek baja, mégis irtak fel gyógyszert, mert sok volt a pulzusom. Nebiletet, és Frontint szedek. Valaki segítene mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sokszor érzek rendellenes beütéseket, sok extrát van hogy kb percenként 1-et, nagyon félek, hogy miért van ez, ha egyszer aztmondták nincs baja a szivemnek. Egyébként pánikbetegséggel kezel pszichologus.21 éves lány vagyok. Alíz
2011. jan. 7. 00:28
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Ha pánikbeteg vagy, akkor ez az oka a tüneteidnek. Az én férjem ugyanígy volt, őt is megkatéterezték, mert a tünetei alapján az orvos már azt hitte, hogy kihordott egy infarktust lábon. A katéterezéskor azonban azt látták, hogy a szíve teljesen egészséges, hála az égnek. Mivel ekkor már tudtuk, hogy pánikbeteg, és kezelés alatt is állt, az idegorvos megmagyarázta, hogy a pánikbetegség is okoz ilyen tüneteket (de később én is olvastam több helyen is). Úgyhogy próbálj megnyugodni, mert az a legfontosabb.

Nem tudom, milyen gyógyszert kapsz a pánikbetegségedre, de nekünk a Paroxat nagyon jól bevált, és amióta szedi, a szivproblémák sem jöttek elő. Egyébként van egy nagyon jó házi módszer is a pánikroham enyhítésére, mégpedig az, hogy fogsz egy papírzacskót, és úgy teszed a szád elé, hogy az orrod is benne legyen, és így lélegzel lassan néhány percig, amíg nem érzed, hogy már jobb. Ugyanis a pánikrohamok egyik oka állítólag a felületes légzés miatt kialakuló szén-dioxid hiány, ami rendeződik, ha kénytelen vagy a zacskóból még egyszer szinte ugyanazt a levegőt beszívni.

2011. jan. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, egy kicsit megnyugtatott! Gyógyszert egyenlőre nem írt fel a pszichologus... Nagyon félek mert, napok óta érzek mellkasi fájdalmat, és a hátamban is érzem ezzel egyidőben és sokszor érzem, mintha az államba is belesugározna, meg a karjaimba... Több helyen olvastam a neten, hogy ez szívinfarktus előjele lehet elsősorban, és igy sikerült mégjobban rápánikoljak a dologra. Nagyon remélem hogy nem az a baj! Beutalt a háziorvosom engem is az ideggyógyászatra, mert sokat zsibbadnak a lábaim, csak úgy spontán, akár ülök, állok, tök mindegy. :S Ha ezeket mind a pánikbetegség okozza, akkor ez durvább betegség mint gondoltam.. :S Sokat szédülök, néha ugyérzem megőrülök, folyton szorongok, ha ki kell mennem az utcára úgy érzem, hogy alig kapok levegőt, meg ilyenek... Köszi a papírzacskós tanácsot, szerintem megfogadom, hátha segit!
2011. jan. 7. 13:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, a pánikbetegség állítólag nagyon borzasztó, legalábbis ezt mondja férjem, aki világéletében olyan bátor volt, mint egy oroszlán, és amikor a pánikbetegség elkapta, nem mert átmenni egyedül az úttesten, nem mert egyedül maradni egy szobában...hihetetlen volt. Nem nagyon értem, miért nem kapsz gyógyszert. Nem tudsz más orvosnál próbálkozni? A férjemnek kb. 1 hónapig tartott, mig a gyógyszerekkel rendbehozták, kórházban, de nagyon sokat szenvedett így is. És ha te folyamatosan ezeket a szivpanaszokat éled át, az is rémes lehet. Szerintem ne igyekezz azt az érzést kelteni a környezetedben, hogy majd leküzdöd te ezt egyedül is, hanem próbáld elérni, hogy utaljanak be egy kórházba. Jobbulást kívánok, ha kérdésed van, írjál.
2011. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!