Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az utóbbi fél évben minden...

Az utóbbi fél évben minden mensim után 2-3 napig hüvelyfertőzésem van. Lehet Candidas vagyok?

Figyelt kérdés
Szoval a problemam a kovetkezo lassan az utobbi fel evben minden menstruaciom utan 2-3 napig huvely fertozesem van amit minden alkalommal Canesten kuppal es kremmel kezelek,az utobbi felevben 2szer voltam mar hugyuti fertozesem is amit lekezeltem.Most megint hugyuti fertozesem van ami 5 napja kezdodott mindennap megiszok azota 2l kamilla teat es sok asvanyvizet emelett rowatinex gyogyszert szedek napi 4*1-et.Tegnap es tegnap elott teljesen tunetmentes voltam ma megint elkezdett csipni es ugy erzem van megint egy enyhe huvelyi fertozesem is.Sok esetben szeretkezes utan is a huvelyem faj es eg.Mellesleg, minden szeretkezes utan rogton zuhanyzom,idegen helyen wcre nem megyek, az itthoni wc-t mar napi alkalommal takaritom,hogy nehogy visszafertozzem sajat magam,csak pamut bugyit hordok, intim torlokendot napi egyszer legalabb hasznalok de amikor furdok intim mosakodogelt is.Azt,hogy alulrol felfaztam azt kizartnak tartom mert dupla teli zoknit hordok a csizmaba es a derekam sosincs kinnt,a partnerem biztos nem fertoz meg mivel o is teljesen higinekus szeretkezes elott mindig megfurdunk es ovszerrel vedekezunk.Mi lehet a bajom?Lehet,hogy Candida?
2008. jan. 23. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te figyu! Orvos látott már, vagy magadat diagnosztizálod? Lehet nem is az a bajod, amit gondolsz. A hüvely fertőzés nem múlik csak úgy el, igazából nem is szabad csak úgy kezelgetni. Olyan nincs, hogy két napig van, aztán nincs. Inkább csak tünetmentes lehet abban az időszakban. Simán meglehet az is, hogy nincs is semmi ilyen fertőzésed, egyszerűen csak a hüvelyed ph értéke nem megfelelő. Intim mosakodónál kerül az illatosított, tartósítószeres cuccokat (én pl. a natú Sába intim folyékony szappant használom), a törlőkendők közül is az illat- és tartósítószer mentest használd. A Canesten nem jó. Allergén. Lehet, nem szereti a szervezeted, és nem is tud meggyógyulni tőle. Száz szónak is egy a vége, menj el nőgyógyászhoz és faggasd ki mindenről, ami történik veled. Amellett, hogy meg is tudja állapítani, mi a bajod.
2008. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az első amit mondanék neked:MENJ ORVOSHOZ!Lehet hogy valami olyan bajod van amire nem is jó a Canesten!!!A másik meg az,hogy lehet hogy úgy vagy te is mint én: Ugyan így voltam....aztán elmentem dokihoz(de nem húztam az időt)és elmondta hogy a mensi után azért jön elő mert tampont használok! Nem használtam a megfelelő méretet----én mindig normált használok---nincs otthon 6 féle tamponom!De a mensi végén kevesebb a mennyisége és így ha fel-vagy kihúzom a tampont megsérted magad vele!Ezért mindig oda kell figyelni! A szeretkezés már nekem is kellemetlen volt, de aztán jobb lett,ahogy odafigyeltem erre a dologra!MENJ DOKIHOZ ÉS KÉRDEZZ RÁ!SOK SIKERT!Jobbulást!
2008. jan. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A candidiázist a mai napig vitatják az orvosok és a természetgyógyászok, hogy létezik vagy csinált betegség.

Én is azt mondanám, menj orvoshz, mert szavaidból az derül ki, hogy magad kezeled.

Ajánlom egy nemibeteggondozó felkersését is, nekem ott derült ki hasonló tünetekkel, hogy fertzőző nemibetegségem van, hpv.

A candidán étrendel, és életmódváltással tudsz változtatni, de erről a neten rengeted dolgot találszl

De az orvost ne hagyd ki, menj el és nézesd meg magad!!!

2008. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem is az a kérdésem, látott e orvos?

A Canestent, Rowatinexet és kamillát orvos, gyógyszerész ajánlotta, vagy öngyógyítod magad?

Tampon valóban okozhat porblémákat...

Javaslom, kamillateázásd ne vidd túlzásba, mert a gyomor nyálkahártyáját érzékenyítheti.

Inkább külsőleg javaslom, kamilla v. inkább cickafarkfürdőt, lemosást. Cickafarkfürdő sok női problémán tud segíteni.

2008. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!