Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fog. Gátlóval 13 menstruáció...

Fog. Gátlóval 13 menstruáció van egy évben, anélkül nekem csak 9. nem káros a fog. Gátló így?

Figyelt kérdés

természetes úton én kb 38 naponta menstruálok.

fog. gátlóval 24 naponta.

tehát egy évben 1,5 szer annyit menstruálok fog.gátlóval mint anélkül (pontosabban menstruáció szerű vérzésem van)


vashiányom nincs, amit elsősorban okozhatna

de ezen kívül?


2011. jan. 13. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
NEM menstruálhatsz 24 naponta tablettával. A 21 tabletta pontosan 28 napos mesterséges ciklust állít be. (21 tabletta + 7 nap szünet = 28.)
2011. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ui: kivéve abban a hónapban, amikor az első levél tablettát vetted be, akkor lehet 24 nap. De a továbbiakban csak 28 lehet.
2011. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogamzásgátlóval 28 naponta kellene "menstruálnod",a nélkül a 38 nagyon sok.Esetleg szedhetnél barátcserjét,az egy hónap alatt beállítja neked 28-30 naposra.
2011. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen 28 napos a ciklus, hiszen beszedi a 21 tabit, és mondjuk a szünet 3. napján jön meg a vérzés...remélem értitek:P


Kérdező:

Ott kezdődik, hogy ki kellett volna vizsgálni, hogy van-e peteérésed. Mivel a ciklus 21-35 nap között lenne normális, és neked ettől hosszabb.

Ha van rendszeresen peteérésed, akkor tulajdonképpen nem gond.

Viszont ha nincsen peteérésed (ami ilyen hosszú ciklusnál előfordulhat), akkor ki kellett volna vizsgálni, hogy miért nincsen.

De azt mindenképp meg kellett volna vizsgálnia a dokinak, hogy mitől ilyen hosszú a ciklusod, és csak akkor tabit adni, ha minden rendben van.

2011. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jah de, tényleg 28 napos a ciklus, elszámoltam:)

Bocsi!:D

2011. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

én nem a fog.gátló ciklusát számoltam, hanem a menstruáció szerű vérzésemét, amit okoz

21 napig szedem, ezután a 24. napon jön meg

de ha a 28 napot nézem 365/28=13 szor van meg mensi 1 évben.

ez a kérdésben is benne van.

nem is tudtam, hogy 38 nap fog.gátló nélkül az sok, és ez jelentheti hogy nincs peteérés. de ha nincs peteérés, hogy van menstruáció?

2011. jan. 13. 18:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet vérzés peteérés nélkül, és lehet peteérés vérzés nélkül.

Nem azt mondom, hogy neked tuti nem volt peteérésed, csak azt, hogy 38 napnál már utána kellett volna nézni, hogy miért ilyen hosszú a ciklus.

2011. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

jelenleg nem szedem régóta

utánanézek ennek a hosszú ciklusnak

köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem

2011. jan. 13. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!