Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma kaptam meg a vérvétel...

Ma kaptam meg a vérvétel eredményemet és a trijódtironin (szabad) szintem 7,3 pmol/L a felső határ azonban 6,5. Ez nagy eltérésnek számít? Mit lehet ilyenkor tenni? 21N

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy pajzsmirigyhormon. Ha magas, vagy alacsony értéket mutat a vérvételi lelet, akkor pajzsmirigybetegségre utal. (alul vagy túlműködés) Gyógyszerrel jól karbantarthatóak. De én nem írok erről többet, nem vagyok orvos, ennyit tudtam, mivel a családban van beteg. Gondolom valaki kérte neked ezt a vérvételt, fáradt vele vissza az orvoshoz és kérd a tanácsát.
2011. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy igen, jelentősnek számít ekkora eltérés is. Én már fél éve róvom a köröket endokrinológusnál, nekem is volt vérvétel. 2 tizeddel voltam alatta a max értéknek már arra azt mondta, hogy lehet, hogy pajzsmirigybetegség, mert már az is jelentős volt, hogy közel voltam, de aztán a többi vérvételen rendben volt.
2011. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A három hormont kell nézni. A T3 nekem is magas volt, de végülis a pajzsmirigy szakrendelésen, az új vizsgálat után elküldtek azzal, hogy nincs baj.

Ebből arra következtetek, hogy a T3 hajlamos az ugrálásra.

2011. jan. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!