Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves leszek 2 hónap múlva,...

17 éves leszek 2 hónap múlva, és 12 éves koromban jött meg először. Mindig nagyon erős vérzésem volt, a többi lent. (? )

Figyelt kérdés
Folyton átázok, ha állok, ha fekszek, ha ülök... Nagyon kellemetlen amikor ilyenkor iskolába kell menni. Felállok, és szó szerint érzem, hogy "kibuggyan" a vér. Nagyon nagy mennyiségben :( Nem szeretem, mit tehetnék? Menjek el orvoshoz?
2011. jan. 28. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos az elején nekem is ilyen volt. Végig ültem a tanórát és amikor felálltam rohantam a mosdóba és sokszor történt baleset. :D Nagyon kellemetlen. Próbáld meg, hogy tampont és betétet is használsz. Tampont meg sűrűn cseréld ki.
2011. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen menjél el! Használj éjszakai eü. betétet annak a legnagyobb a nedvszívó képessége.
2011. jan. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem mondom hogy csak ezért írass fogamzásgátlót, de szedése mellett sokkal kevesebb lesz a vér mennyisége, nem is görcsöl az ember, és 3-4 napig tart csak a menzesz. Legalábbis nálam ezek a ,,tünetek,, . De azért menj el dokihoz, veszteni nem vesztesz vele semmit se.
2011. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló tényleg lehet megoldás, bár szerintem több hátránya, mint az előnye.

De orvoshoz menj el vele, nézze meg nincs-e vmi gond!

És használj betétet+tampont.

2011. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló hormon! Ezt ne felejtsük el, amikor beszedjük. A vérzés, a menzesz- még ha erős is- teljesen természetes, azt jelenti, hogy a tested egészségesen működik. Ezt hormonnal átalakítani... én biztosan nem tenném. A fogamzásgátló szedése alatti vérzés nem menzesz, csak megvonásos vérzés.


Egy orvosi vizitet megér a dolog, mert a túl erős vérzés hátterében lehetnek szervi okok is. Ezeket ki kell zárni.

Gyakran azonban semmi nincsen a háttérben.

Arra figyelj, hogy a vasat és a folyadékot pótold.


Én éjszakai betétet használok nappal is, ha erősen megvan, vagy super tampont és azt 2-3 óránként cserélem. (vagy van special tampon is, a legnagyobb)

Suliban nem olyan higiénikus a tamponozás, így jobb az éjszakai betét. Azért az elég hosszú és nagy.


Az, hogy érzed, hogy folyik belőled kellemetlennek kellemetlen egy picit, de ez is így természetes. Gondolj arra, hogy ilyenkor "tisztul" a szervezeted és ez bizony jó neki. Mert bizony valóban jó egy kis vérvesztés, mert serkenti a vérképzést.

Fontos a pozitív hozzáállás, mert sok minden fejben dől el:)

2011. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezért van a tampon. Azért jó, mert elállja a vér útját, így nem fogsz ilyen undi dolgokat érezni. Erős vérzéskor tegyél be alája egy betétet (rendes egészségügyi betétet akár) a balesetek elkerülése végett. Én normál méretűt használok, azt nagyon erős vérzéskor egy- másfél óránként kell cserélnem, de ugyebár ez egyénfüggő. Szerintem ne szedj fogamzásgátlót, az hormongyógyszer, szóval csak okosan.
2011. jan. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is utáltam, gyakran áztam át, kellemetlenül éreztem magam, legszívesebben abban a pár napban egész nap a wc-n ültem volna, vagy legalább is itthon!

Amikor elkezdtem tampont használni, eleinte nem bíztam benne, csak itthon próbálkoztam minivel, aztán szépen lassan teljesen átszoktam rá, sokkal kényelmesebb, nincs kellemetlenség, és hirtelen riadtság sem amikor felállsz, hogy "úristen csak legyen elég gyors a betétem nedvszívó képessége"! Betét már csak itthon használok, illetve éjszaka.

Természetesen tamponnál nagyon kell figyelni a higiéniára!!! Ez nagyon fontos! Drogériákban lehet venni nedves törlőkendőt, de én inkább a kézfertőtlenítő gélekre esküszöm, mindenképpen mossál alaposan kezet mielőtt tampont cserélsz, illetve használd a gélt!

Fogamzásgátló tablettát hülyeség lenne csak azért szedni, hogy a vér mennyisége kicsit kevesebb legyen! Én is szedek, de nekem az elviselhetetlen görcsökre írták fel, illetve tartós kapcsolatom van, így 2in1 :) A vér mennyisége nálam első 3 nap ugyanolyan sok, igaz utána 1-2 nap, és vége, de ezért nekem pl igazán nem érné meg, mert nem sok minden változott ilyen téren. A görcseim javultak, most is fáj, de éppen csak annyira, hogy ez nem akadályoz a napi teendőim ellátásában. Persze vannak rosszabb napjaim de akkor is elég egy fájdalomcsillapító tabletta, régen marok számra kellett szednem, hogy egyáltalán eltudjak menni suliba!

2011. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Át tudom érezni a helyzetet, nekem is nagyon erős a vérzésem. Én is azt tudom ajánlani, hogy az erősebb napjaidon betétet ÉS tampont is használj egyszerre. Igaz, hogy így hamarabb fogy, drágább, stb, de nekem csak ez segített abban, hogy ne ázzak át.

Nagyobb méretű tampont használok és alá betétet, ha kell akkor akár éjszakait, nappalra is. Így érzem biztonságban magam. A tampon nem bírja egyedül, a betétem véres lesz, de legalább a bugyim, nadrágom nem... :)

2011. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!