Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek, ha pont azon a...

Mit tegyek, ha pont azon a napon fogy el a fogamzásgátlóm, mikor az utolsó antibiotikumot be kell vennem?

Figyelt kérdés

Pont egy napon fog elfogyni az antibiotikum is és a levél fogamzásgátló is. Akkor ne tartsam meg a 7 nap szünetet, hanem kezdjek el egy új levelet? Vagy mi ilyenkor a teendő?

Az antibiotikum: Xorimax

Foggátló: Ti-regol

19/L


2011. febr. 4. 11:41
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
*Tri-regol
2011. febr. 4. 11:42
 2/26 anonim ***** válasza:

akkor egy nap fogy el,nem lényeg

ugyanugy meg fog jönni a 7 napos szünetben


de arról tudsz ugye hogy most nem vagy teljesen védett,az antibiotikum csökkenti a hatását


ha elkezded szedni a következő levelet,nagyjából 7 szem után hat teljesen


én is ezt szedek

2011. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

igen, úgy tudom semlegesíti a hatást, ezért kérdezem, mert ugye most még szedem mindkettőt 1 hétig, aztán 1 hét foggátló megint kimarad, és az már olyan mintha 2 hetet kihagynék, amit meg ugye nem szabad

de lehet hogy hülyén gondolkozom

2011. febr. 4. 11:46
 4/26 anonim ***** válasza:

Megtartod a 7 nap szünetet és 7-10 napig óvszerrel védekezel.

Betegtájékoztató:

Előfordulhat, hogy az imént felsorolt gyógyszerek egyidejű szedésének ideje alatt - sőt azt követően további 7 napon keresztül, vagy esetleg ennél hosszabb ideig is - kiegészítő fogamzásgátló eljárást (pl. óvszer, pesszárium) javasol Önnek orvosa.

Nem ajánlja fel, hogy ne tarts szünetet. Ennyi.

2011. febr. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem, nem olyan, mintha 2 hetet kihagynál. Az antibiotikum csak CSÖKKENTI (még pontosabban: csökkentHETI) a hatását, nem szünteti meg. Ha megszüntetné, már megjött volna a menzeszed.


Senki nem bíztatok, hogy kövesse a példámat, mert nekem férjem van, tehát a gyerek nem lenne tragédia, mint nektek, de én sose alkalmaztam kieg.védekezést az antibiotikum mellett, és soha nem volt probléma. De attól, hogy nálam nem volt, nálatok még lehet, és mint említettem, nem jelenten problémát a gyerek sem.

Csak azért írtam le, hogy lássátok: nem szünteti meg a hatást az antibiotikum, csak csökkentheti.

2011. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
tartsd meg a 7 napos szünetet és használj más kiegészítő védekezési módszert is
2011. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
értem, köszi nektek
2011. febr. 4. 11:54
 8/26 anonim ***** válasza:

első vagyok...

persze,kiegészitő védekezés nem kötelező,mi se szoktunk,de csak mert ha épp jönni akar a baba,hát jöjjön,nincs terveben,de van helye ha épp jönni akar ennyire...

de 19 évesen nem biztos hogy gyereket akarsz,ezért inkább gumi 1-másfél hétig


és csak 1 hét marad ki,nem 2,mert csak csökkenti,nem eltünteti a fogamzásgátló hatását

2011. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, sok antibiotikumnak kell 10 nap is, mire kiürül a szervezetből.

tehát jobban teszitek, ha a következő ciklusban óvszerrel is védekeztek.

szerintem ne kezdj el rögtön egy új csomag fog.gátlót, tartsd meg a szünetet, ahogy kell.

2011. febr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

rendben :)

igen, semmiképp sem szabad teherbe esnem

2011. febr. 4. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!