Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak most? Megvárjam...

Mit csináljak most? Megvárjam a következő hónapot?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, de mivel egy szemet kihagytam így nem tartottam szünetet és két levelet folyamatosan szedtem. Most volt szünetem és nem igazán jött meg, egy nap volt vérzés az is minimális, meg még vagy két nap inkább pecsételés.

Csináltam előtte terhességi tesztet az negatív volt, bár a héten még fogok venni még egyet. Szerintetek bekavarhatott hogy nem volt szünet és azért van így? Vagy mi lehet a gond?

Mikor elkezdtem szedni a gyógyszert az első hónap akkor is ilyen volt, utána rendbe is jött. Lehet most is ez volt?

Volt valakinek ilyen?

Yasminelle gyógyszert szedek.


2011. febr. 7. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Teljesen normális reakció a szervezettől ez ilyenkor. Az pedig, hogy legelsőre is ilyen volt, az is normális.

Várd meg a következő hónapot és ne lepődj meg ha még akkor sem lesz normális. Majd csak azután aggódj ha valami nem a megszokott szerint zajlik.

2011. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

akkor csak egy kis zavar lehetett a hormonjaimmal?

mert lényegében ez sem túl normális

2011. febr. 7. 20:31
 3/14 anonim ***** válasza:

Igazából annak ellenére, hogy a betegtájékoztatóban ezt írják, ez a szünetkihagyósdi elég nagy baromság. Többet árt, mint használ (Orvos mondta.) Barátnőm egyszer el akarta így tolni a menzeszét, az lett az eredménye, hogy egy hónapon keresztül folyamatosan vérzett (nyilván nem erősen, de azért vérzett...)

Csinálj még egy tesztet (bár szinte kizárt a terhesség), és ha negatív, akkor folytasd a tabit.

Ha a következő vérzéssel is gondok lesznek, akkor menj vissza az orvoshoz.

2011. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Második:

Ez az orvos mondta duma elég nagy baromság. Kicsit tájékozottabbnak kéne lenned ha már tanácsokat osztogatsz.

Bele van írva a fogamzásgátlók betegtájékoztatójába, hogy ha x. héten kihagysz egy szemet akkor szünet nélkül kell tovább szedni. Elhiheted, hogy a kérdező nem brahiból hagyta ki a szünetet.

Ennyi...

2011. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

kihagytam egy szemet a harmadik héten, ilyen soha nem volt mert pontban nyolckor szedem, és nagyon megilyedtem és azt hittem az a második hét még csak zavaromban, a betegtájékoztatóban ilyenkor be kell venni akár együtt is a két szemet hát bevettem, majd lenyugodtam és akkor láttam az már a harmadik hét. így a tájékoztató szerint mivel már bevettem így nem kellet szünetet tartanom.

félek a terheségtől így úgy láttam jónak ami le van írva az csakis igaz lehet azért betegtájékoztató. Igaz orvost hívtam fel ő is mondta nyugodtan tarthatok szünetet, de inkább a betegtájékoztatóra hagyatkoztam, lehet nem ez a legjobb megoldás, de biztos nemis a legrosszabb.

2011. febr. 7. 21:17
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ez az orvos mondta duma elég nagy baromság"

Mit nem értesz ezen? Nőgyógyász mondta, hogy nem igazán javasolja a szünet kihagyását.

Ilyenkor simán egy hétig kiegészítő védekezést kell alkalmazni, de ugyanúgy meg kell tartani a szünetet.

2011. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Egyébként tessék, egy orvos válasza hasonló kérdésekre:

"Tisztelt Doktor Úr!


Lenne egy olyan problémám, hogy tegnap véletlenül kihagytam egy fogamzásgátló tablettát (Stodette).

Általában este 10 óra körül szoktam bevenni, de most így 14.45 környékén pótoltam. Ez a 3. hetem, még 5 tablettám van hátra. A tájékoztató azt írja a 3. hétre, hogy a 12 óra elteltével 2 választásom van: 1. abbahagyom, 7 napos szünet ugyebár... 2. tovább szedem, de rögtön kezdjem el a következő levelet, ne hagyjak megvonásos szünetet...

Nos, annyi lenne a kérdésem, h végülis annyival nagyon nem haladtam meg a 12 órát - tényleg ne tartsak 5 nap múlva szünetet?


Köszönettel: M.


Kedves M.! Ma este vegye be a következő tablettát és most már csak kiegészítő védekezéssel legyenek együtt. Egyébként minden menjen tovább, mint ha mi sem történt volna. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"Kedves Doktor úr!


Tegnapelőtt a 17. samba fogamzásgátló tabletta bevétele után 2 órával többször hánytam. A tablettát a szokásos bevételi időhöz képest kb 13 órával pótoltam a már megkezdett csomagból. A tájékoztató szerint ebben az esetben nem kell 7 napos szünetet tartani (mivel már eltelt 12 óra a tabletta pólásánál), hanem rögtön kezdjem el a következő levelet szedni, mivel így teljes a védettség. Nem tudom, hogy higgyek-e a tájékoztatónak és ne tartsak szünetet? Vagy ha szünetet tartok akkor is védett vagyok?

Segítségét előre is köszönöm: Tilka


Tartsa meg nyugodtan a szünetet kedves Tilka. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc"


"Pénteken nem vettem be egy bogyót, mondjuk úgy emlékeztem h igen, de a nagy rohanásban ezek szerint nem.Úgy voltam vele, hogy 3. hét a levelemből, tehát utolsó hét, lindynette is azt írja h 1 hétig ilyenkor gumi, aztán meg úgy is 7 napos szünet, tehát nem gond.Úgy voltam vele, h Sensonette is ezt írja, a tájékoztatót vhova eltettem, de tegnap pakolásztam, megtaláltam, és az pedig azt írja, h ha kevesebb, mint 7 nap van az utolsó bogyó és a kihagyott(nálam ez pont 7 nap, mert az 1. a 3. héten) akkor vegyem be a kihagyottat, szedjem végig, de tartsak 7 napos szünetet, és majd a köv. levélnél vmikor megjön vhogy..na, amint ezt megláttam...

vasárnap van, péntekit nem akarom már bevenni és nem tartani 7 napos szünetet, bár ezt írja, lindynette pedig csak azt írta h 7 napig gumi, ugyebár másfél hét úgy is és megjön, gondolom nem gond, ha így csinálom?


Mindent csináljon úgy, mintha nem vette volna észre az elfeledett tablettát, és használjon addig kiegészítő védekezést."

2011. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy bírom ezeket az orvosokat.

Pontosan ezek azok az orvosok akik minden nyavajára fogamzásgátlót írnak fel, mert lusták kikutatni egy betegség valódi okát és inkább elfedik a tüneteket.

Nekem is volt ilyen orvosom. Ott is hagytam, mert fingja nem volt az egyes fogamzásgátlók közti különbségekről.


Ezeket a gyógyszereket 10-15 évig tesztelik mire beteghez kerül. Nem véletlenül van az beleírva a betegtájékoztatóba ami...

2011. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

igen ilyeneket is olvastam, ezek ilyen neten válaszolós orvosok, amiben őszintén nem tudom hogy bízhatok e.

írtam ide is és azt mondta tartsak szünetet, hajnalban írtam kb 10 perc és jött a válasz ami nekem kicsit furcsa volt, hogy mindig ott ülne egy orvos

de nem állítom hogy rosszak a válaszok

csak a tájékoztatónak hittem

ha újból csinálnám lehet tartanék szünetet

amúgy az eset után 2 hétig szex sem volt, csak előtte, így a kiegészítő védekezésre szükség sem volt, ezzel gond nem lehet

2011. febr. 7. 22:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Elég régóta olvasom ennek az orvosnak a válaszait. Gyakorlatilag ő az egyetlen olyan, aki azt mondja, hogy a saját lányának sem ír fel fogamzásgátlót.

Ő az egyetlen, aki azt mondja, hogy 18 év alatt nem javasolja.

Ő az egyetlen, aki azt mondja, hogy fogamzásgátlót csak alapos kivizsgálás után szabadna felírni (pl. peteérés vizsgálata...).

Ő az egyetlen, aki 3 és 5 év után szünetet tartat a pácienseivel, és megnézi, hogy minden rendben van-e.

Ő az egyetlen, aki arra a levélre, hogy "xy bajom lett a fogamzásgátlótól" nem azt mondja, hogy "próbáljon ki másikat", hanem azt, hogy "nem tanácsolom a hormonális fogamzásgátlók szedését".


"Tisztelt Doktor Úr!

Manapság egyre gyakrabban látom, hogy 15-16 éveseknek is felírnak fogamzásgátló tablettát (gyakran mindenféle vizsgálat nélkül). Tényleg ennyire veszélytelenek már ezek a gyógyszerek és csak én aggódom túl?

Akárhol érdeklődök, csak az a válasz jön, hogy "a mai korszerű, alacsony hormontartalmú készítményeknek már szinte egyáltalán nincs mellékhatásuk". Ez mennyire igaz? Kb milyen gyakran fordul elő súlyosabb mellékhatás? (nem libidócsökkenés és hanglatváltozás, hanem pl. trombózis, peteérés elmaradása a gyógyszer abbahagyása után, tehát "súlyosabb" dolgok). Azért kérdezem Önt, mert a sok éves tapasztalata során biztos sok dolgot látott már:) Gyakoribbak ezek a mellékhatások, szövődmények, mint ahogy az emberek gondolják, vagy tényleg szinte veszélytelen?

Köszönettel: Gabi


A fogamzásgátló tabletták rendelésének jelenlegi gyakorlata hihetetlen veszélyeket rejt a jelenlegi és a felnövő generációk számára. Azt nem is tud/hat/ja, hogy sajnos vannak olyan patikák, ahol recept nélkül is hozzá lehet jutni bizonyos /nyilván teherautókról lehullott/ tablettákhoz. Szóval káosz és érdektelenség a köbön, és rengeteg meglévő és várható probléma."


Érdemes néha olvasni a válaszait.

2011. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!