Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért van ez? Mi lehet a bajom?

Mért van ez? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
A legutóbb 3 hónapot késett.. szeptember október november.Voltam orvosnál azt mondta nem lát olyan dolgot ami miatt késnie kellet , kaptam egy gyógyszert amitől decemberben megjött , de megint nem mi lehet a bajom? 18 L
2011. febr. 10. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem, 18 éves vagy? Több év óta stabil volt már korábban a ciklusod, vagy még nem állt be, máskor is előfordult szabálytalanság? Ha nem éltél nemi életet, a terhesség (és egy nagyon korai spontán vetélés) kizárható. Erős pszichés megterhelés, trauma, fizikai kimerültség (pl. haláleset, vizsgaidőszak) okozhat késést, de azért ált. nem ilyen hosszan. Nem fogytál sokat az utóbbi időben? A test zsírtartalmának egy bizonyos százalék alá csökkenése is okozhatja a vérzés elmaradását (lásd anorexia). Semmi egyéb szervi betegség gyanúja sem merült fel mostanában? Az általános közérzeted nem romlott, nem változott? Ha megbízol a háziorvosodban, neki sem ártana elmondani, és én biztos keresnék másik nőgyógyászt, aki nem legyint egy ilyen mértékű cikluszavarra. (Amúgy is érdemes egy szakmailag is alapos és emberileg is szimpatikus orvost felkutatni, ez évtizedekre szóló bizalmi dolog.)
2011. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!