Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális, ha másfél...

Mennyire normális, ha másfél (10 nap híján 2) hónapja nem jött meg?

Figyelt kérdés
Terhes nem vagyok, az tuti. Egyéb bajokra sem utal semmi (nem fáj, nem viszketek). Volt nemrég olyan fehér folyásom, ami menzesz előtt szokott lenni, de azóta semmi. Valami komoly baj lehet? Menjek orvoshoz (még sosem voltam) vagy várjak még?
2011. febr. 14. 02:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Mikor jött meg először? Milyen az életed mostanság?


tudnál ezekre válaszolni? fontosag a bioritmus szempontjából

2011. febr. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha 16 elmúltál és eddig rendszeres volt, akkor doki
2011. febr. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
20 leszek. Talán 7-8.-ban jött meg először, eddig úgy volt rendszeres, hogy megjött kb mindig, de azért nem ugyanaz nap, és néha hó végén, néha meg az elején.. Az életemben meg nem történt különösebb változás.. Nem fogyózok, nem stresszelek, semmi... A rendszertelen alvást leszámítva minden normális.
2011. febr. 14. 08:43
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagyjából nem normális. Én elnéznék dokihoz, mert ciszta is okozhat menzeszkimaradást.
2011. febr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ciszta, PCO endimetriózis, hormonzavar.

orvos

2011. febr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nincs más tünet/panasz, akkor én még megvárnám a 10 napot, egy menzesz bármikor kimaradhat, és ez még nem abnormális. De ha akkor sem jön meg, vagy máskor is kimarad, akkor doki. Egyébként ha nem jársz éves szűrésre, akkor mindenképpen aktuális lenne.
2011. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor mindenképp elnézek orvoshoz, már csak azért mert lehet tényleg nem ártana csak úgy megnézetni sem... Hát volt már amúgy máskor is, hogy 1-1 hónap kimaradt, de másfél/2 még sosem.
2011. febr. 14. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Egészen biztos csak akkor lehetsz, hogy nem vagy terhes, ha egyszer sem éltél nemi életet az utolsó szabályos vérzés óta. 100 %-os biztonságú védekezés ugyanis nincs (CSVSZ-ben dolgozom, az abortuszt fontolgatók eseteiből sok tanulság levonható, hogy mennyiszer csúszhat hiba a védekezésbe). Ha eddig sosem volt ekkora késés és nem volt nagy súlyvesztés, erős stressz, kimerültség (pl. vizsgaidőszak), akkor csak utána kéne járni, mi az oka. A kiszámíthatatlanság kényelmetlenségénél még fontosabb, hogy amikor majd gyereket akarsz, ne a sikertelen próbálkozások után kezdjék csak rendezni, ha valami gond van.
2011. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valami azért kicsit kusza itt: "eddig úgy volt rendszeres, hogy megjött kb. mindig, de azért nem ugyanaz nap, és néha hó végén, néha meg az elején"

"hát volt már amúgy máskor is, hogy 1-1 hónap kimaradt, de másfél/2 nem". Most akkor hány naposak is a ciklusaid? Vezetsz menzesznaptárt? (nekem vagy 10 évre visszamenőleg minden kis kártyanaptáram megvan, annyi mindent meg kell jegyezni, több hónapra visszamenőleg ez már nem menne)

És nem az a szabályos ciklus, ha minden hónap azonos napján jön meg a vérzés (mi van a 28 meg a 31 napos hónapokkal?), hanem ha két vérzés közt ugyanannyi nap telik el. 21 és 35 nap között bármelyik hosszúságú ciklus normális, ha mindig ennyi telik el a két vérzés között.

2011. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem élek nemi életet. Naptárat sem vezetek, nagyjából tudom általában, hogy mikor volt az utolsó, és mikor kellene megjönnie. 1-1 hónap kimaradást úgy értettem, hogy mondjuk októberben megjött 7-én, novemberben egyáltalán semmi, decemberben meg megint valamikor hó eleje-közepe felé. Ez eddig úgy 2-3szor fordult elő, meg most ez a hosszabb kimaradás. De még a vérzéseim is elég rövidek, kb. 2 napig vérzek (nem túl erősen), a 3. nap meg már csak a biztonság kedvéért használok betétet..
2011. febr. 14. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!