Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz ez az állítás, vagy ne...

Igaz ez az állítás, vagy ne törődjek vele?

Figyelt kérdés

Két kislányos apuka vagyok,a nagyobbik kislányom 15 a kisebbik 13 evés, Szinte egyedül nevelem, mert a feleségem külföldön dolgozik.

Azzal ijesztetek meg hogy nem jó ha gyerekek kiskorukba nem lesznek betegek, És azt mondtak hogy öregebb korukra nem lesznek immúnisak a betegségekre pl. himlő,influenza,meghűlések,emésztési panaszok és meg másmilyen betegségekre.

A lányaim még nem voltak betegek.

Egyszeresem voltak még orvosnál csak ha kötelező vizsgalatra voltak berendelve . Nem voltak himlősek,influenzások. Olyan volt hogy egynapos torokfájás a nyári melegben megivott hideg folyadék miatt, vagy izomláz a sok ugrálás miatt, vagy játék közben elszenvedett külső sérülések.

Szóval van okom aggódni? Küldjem őket himlősek vagy influenzások közzé ?

De volt úgy hogy az egész iskolán átfutottak ezek a betegségek és lett volna alkalmuk megfertőződni.


2011. febr. 16. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak a himlőről hallottam, hogy jobb ha az ember gyerekkorban esik át rajta, de a többi betegségről nem tudok.
2011. febr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne törődj azzal, aki ezt mondta, mert egy nagy hülyeség! :)

Épp, hogy fejlett az immunrendszerük, különben állandóan betegek lennének!

2011. febr. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez egy baromság.


A bárányhimlőre igaz, hogy akkor vagy biztosan immunis, ha már voltál, és az is igaz, hogy felnőtt korban rosszabb elkapni, terhesség alatt pedig károsítja a magzatot (ez a legnagyobb veszélye). De létezik ellene védőoltás, ha addig nem kapják el, majd beoltatják magukat. Ugyanez vonatkozik a rózsahimlőre.

A többivel ne törődj.

2011. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Én is így gondolom!

Az egészségüket a helyes táplakozásnak tudom beazonosítani. Éspedig sok gyümölcs meg zöldség fogyasztása ami a kertünkbe terem. Ribizlitől kezdve a teli körtéig és a zöldhagymától a teli retekig,amit általában nyers állapotban fogyasztunk el ameddig szezonja van. Télire meg vannak az aszalt gyümölcsök , alma, nyers és savanyítót káposzta és ribizliszirup amit nagyon szeretnek. (Az ételeket habarással készítjük, nem rántással.)

Nem vonom meg tőlük a szalonnát meg a zsírőskenyeret sem ha étvágyuk van hozza, de szinte mindennapos a tojás, hetente csak egyszer van hús, az is vasárnap.

Ja és a mozgás, mert táncórára meg kézilabdára járnak. Ezt azért írom le hogy mások is követni tudják ezeket a példákat,hátha segít .

2011. febr. 16. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:
nagyon felelősség teljesen neveled őket:)viszont a lelki egészségükkel mi van?nem hiányzik nekik az édesanyjuk jelenléte?
2011. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok (a 4. választ nem én írtam, egy másik 77%-os volt)


Nem hiszem, hogy csak a táplálkozáson múlik, mi is ugyanígy kajálunk, néha-néha mégis becsúszik egy-egy betegség.

2011. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De nagyon hiányzik, de viszont minden nap beszélgetünk a az interneten keresztül. Amúgy meg nagyon vidám természetű mindkettő, egy kis ideig szomorkodnak és utána meg elmúlik a bánkódás. Mert próbálom elvonni a figyelmüket. Nagyon sajnálom ezt a helyzetet de sajnos a sorsot megváltoztatni nem tudom. Egy ideig nagyon nehéz volt de úgy oldottam meg a dolgot, hogy mi hárman mindent együtt csinálunk a szabadidőbe (ameddig el nem tessékelnek, mert ők, olyan női dolgokat beszelnek meg) . Úgy érzem hogy most jön a dolognak az oroszlán része, mert a nagyobbik lányom kezd nagyon nőies lenni és egyre több bunkó hím fordulnak meg utána, amit nagyon utalok és nem tudom hogy kezeljem ezt az utálatos helyzetet.

(egy pár jó tanács jól jönne!)

2011. febr. 16. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!