Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen következményei vannak...

Milyen következményei vannak a hormonzavarnak?

Figyelt kérdés
A doki szerint sok a férfihormonom, ezért vagy gyereketszülök vagy fogamzásgátlot szedek, hogy rendbe jöjjün. Én még soha nem szedtem fogamzásgátlót mivel nem élek neki életet. De félek ha most nem teszem rendbe ezt a hormon túlltengés dolgot akkor készőbb nem szülhetek. Mit tudtok erről????????????????
2011. febr. 17. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A doktor ezt csak úgy az ujjából vette, vagy van vérvizsgálat eredmény a kézben melyen rajta van fehéren feketén hogy milyen a hormonszinted.

A fogamzásgátlók is hormonális készítmények. Egyátalán nem mindegy hogy mennyi idős vagy, van-e már rendszeres menstruációd...stb. Ha nagyon fiatal van nem ajánlott a fogamzásgáló. A felesleges hormonkezelés túlságosan befolyásolja a tested normális fejlődését, mely kihathat a későbbi gyermekvállalásra. De a hosszú időn át mesterségesen gátolt női test se tud magához térni ha gyermekvállalásra kerül sor. A hosszú évekig szedett fogamzásgátlóknak is komolyabb következményei lehetnek a terhesség során.


Mindennek megvan a maga ideje. A női testnek ki kell előszőr rendesen fejlődni, meg kell érnie, csak azután lehet eldönteni hogy mi az ami nem múködik benne rendesen, amin esetleg segíteni kell.

2011. febr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezelni kell, az igaz. Viszont a tabletta nem feltétlen jó megoldás. Nekem is hasonlóm problémám van (magas tesztoszteronszint), de nekem az endokrinológus kifejezetten nem akart fogamzásgátlót felírni.

Milyen orvosnál voltál?

Ha nőgyógyásznál, akkor menj el endokrinológushoz. Ki kell vizsgálni, hogy mi az oka az eltérésnek, és utána lehet kezelésről beszélni.

2011. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, a nőgyógyászom mondta ezt a diagnózist. adtam le vért meg mindenféle vizsgálatot. Nekem is a tesztoszteron szintem magas. A fogamzásgátló neve pedig Diane. tudtok erről valamit??
2011. febr. 18. 15:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt tudom róla, hogy antiandrogén hatású fogamzásgátló. Nekem azt mondta a dokim, hogy ezt a gyógyszert csak fél évig lehet szedni.

De én a helyedben elmennék endokrinológushoz is. Nekem ő adott olyan gyógyszert, ami szintén ilyen hatású, csak nem fogamzásgátló, és így nem szól bele a ciklusba.

2011. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!