Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 27 órája vettem be esemény...

27 órája vettem be esemény utáni tablettát. Ennyi idő alatt felszívódott már és kifejtette a hatását? Fogyaszthatok már alkoholt?

Figyelt kérdés

Egyik régen látott barátnőm elhívott ma estére 1-2 sör mellé beszélgetni.

A gyógyszer betegtájékoztatója abszolút nem említi az alkohol szót.


2011. márc. 5. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
28%
Én a helyedben jó ideig nem innák még alkoholt. Egyrészt nem tudom, hogy csökkenti-e a gyógyszer hatékonyságát, mindenesetre nem kísérleteznék, másrészt ha véletlenül nem hatott a gyógyszer, és terhes leszel, dönthetsz a mellett is, hogy megtartod. Az alkohol miatt pedig fogyatékos lehet a gyermeked.
2011. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ne hallgass az elsőre. Ennyi hülyeséget még életemben nem olvastam egy helyen.


27 óra alatt bőven felszívódott a gyógyszer. Az alkohollal egyébként sem az szokott lenni a probléma, hogy gyengíti a gyógyszerek hatását.

1-2 sör nem fog bezavarni.

2011. márc. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolóval egyet értek teljes mértékben.
2011. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Keresgéltem még a neten, és úgy tűnik, valóban nincs rá hatással az alkohol.

Köszi a válaszokat!

2011. márc. 5. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Abban igaza van az elsőnek, hogy a tabletta nem 100%, hogy hat. Függ, hogy az "esemény" után hány órával vette be az ember, de kb. 80-85%-ban hat. Ha netalán a kérdező benne van a fennmaradó 20%-ban, és úgy dönt, hogy nem akar abortuszt, akkor bizony nem jó, ha alkoholt fogyaszt. Persze ezt most még nem lehet tudni.

Kérdező, ha semmiképp sem akarsz babát, akkor igyál nyugodtan.

2011. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!