Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csináltak már valakinek...

Csináltak már valakinek biopsiát? A pajzsmirigyben fognak. Hogy történik?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem vese biopsziám volt. Az is érdekel? Vagy csak a pajzsmirigy?
2009. febr. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ez engem is érdekelne.
2009. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem máj biopsziát csináltak. Nem fájt, de nagyon féltem tőle. Egy jó hossz, vékony tűszerű valamit fognak beszúrni, úgy emlékszem a végén van valami kampószerű, azzal vesznek mintát majd. Csak pár perc volt az egész. És helyi érzéstelenítés volt emlékeim szerint. Szerintem a tied is hasonló lesz...
2009. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mellbiopsziám volt (fibroadenomából vettek mintát). Egy hosszú tűt szúrtak bele,nem fogok hazudni, nekem elég kellemetlen volt mert nehezen tudta beleszúrni a csomóba a tűt. De túl lehetett élni azért! :)
2009. febr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Az első vagyok. Úgy látom nem szorítkozunk kifejezetten a pajzsmirigy biopsziára. :) Szóval nekem vesebiopsziám volt. Nem volt fájdalmas, de elég kellemetlen. Én kaptam előtte érzéstelenítőt és aláirattak mindenféle nyilatkozatot, hogy akármi is történik, ők nem felelősek. Leginkább egy horgoló tűhöz tudnám hasonlítani. Kis kampó van a tű végén és egy pisztoly szerű valamibel majdhogy nem belőtték ezt a tűt a vesémbe és ahogy kihúzták "kitépett" egy darabot a vesémből. (Ez a biopszia lényege) 4x ismételték meg, mert 1x "mellélőttek". Ott azóta is érzékeny, de az orvosok szerint ez lehetelen- biztos ők érzik. :( Utána 24 óráig nem volt szabad felkelnem a szövődmények elkerülése miatt. Ki lehet bírni, de ha lehet mégegyszer nem vállalkoznék rá.
2009. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

nekem pontosan 2002-ben csináltak pajzsmirigy biopsziát mielőtt megműtöttek. Nem volt fájdalmas, inkább csak kellemetlen és ijesztő. Egy tűt döfnek a pajzsmirigyedbe miközben a monitoron, ultrahang segitségével figyelik hogy hol a tű hegye hogy honnan is vesznek mintát. Aztán persze egy pár percre ledőlhetsz hogy nehogy elájulj.

Nekem megcsinálták aztán ültem egy kicsit, aztán szépen mentem haza bár kicsit szédelgősen, de szerintem csak az ijedtségtől.

A lényeg hogy ne félj, nem fáj egyáltalán, túlélhető.

2009. febr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elozo valasz igaz,csak meg annyi hogy kerheted,hogy fekve csinaljak a dolgot,ugy sokkal kellemesebb!Nekem 2007-ben csinaltak,es utana volt pajzsmirigymutetem is.
2009. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!