Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy alulműködést a...

Pajzsmirigy alulműködést a vérvételen kívül lehet más módon megállapítani? Mennyire megbízható a vérvételes vizsgálat? S ha beigazolódik, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én voltam két különböző vizsgálaton. Egy szomatoinfrán, ESG-vel kombinálva, és egy biorezonancián. Ez utóbbival kicsit szkeptikus is vagyok. Mindegyik egymástól függetlenül többek között pajzsmirigy alulműködést diagnosztizált. Mellesleg különböző, egymástól független és ismeretlen személy (orvos) végezte ezeket. A diagnózison meglepődtem, mert a háziorvosom korábban már kétszer elküldött TSH vizsgálatra, de mindig elfogadhatóak voltak az eredmények. (Igaz, terhes voltam, az egyiknél.) A helyzet az, hogy erősen vizesedem, s már több vizsgálaton túl vagyok, eddig minden orvosi lelet negatív: szív, vese. Okot erre még nem sikerült találni. A pajzsmirigy problémát eddig csak ezek a fenti vizsgálatok hozták ki, de hajlok is rá, hogy igaz lehet, mert hozom mindazokat a tüneteket, amikről erre a problémára lehet következtetni.


Tanácstalan vagyok, mert ha elviszem a háziorvosomhoz a másik orvos diagnózisát, (pláne, holisztikus szemléletűét) el fog küldeni a .... , ráadásul úgy, hogy ő maga nem talált semmi ilyesmit. Gond viszont van, hisz nap mint nap szembesülök a tünetekkel, viszont a jelenlegi hivatalos orvosi eredmények (vagy orvosmorál) ezt nem, ill. csak kevésbé támasztják alá.


2011. márc. 14. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, akkor kérj egy teljes pajzsmirigyhormon vizsgálatot a házidokitól, ne csak a TSH-t nézze meg, hanem a T3 és T4 szintet is.
2011. márc. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Édesanyámnak is ilyen baja van. MR-től kezdve mindenhol volt. Végülis elkezdett hízni, de csak a hasára. Ez egyfajta tünete. Sok szerencsét!
2011. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A háziorvos nem kérhet szabad T3-T4 vizsgálatot csak szakorvos. Sokszor a sima TSH normális, de a szabad hormoknál már látható az elváltozás.

a leletek birtokában kérj az orvostól beutalót endokrinológushoz

2011. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor változott a módi, nekem 10 éve még kérhetett a házidokim teljes pajzsmirigyhormon-vizsgálatot.

Akkor kérj egy beutalót az endokrinológiára, hiszen a panaszok mögött mindenképpen állhat valamiféle hormonzavar.

2011. márc. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

szia! ultrahang megmutatja, hogy van-e elváltozás a pajzsmirigyen, azaz hogy van-e alulműködés. Ilyen esetben a színe más. A vérvételnél a TSH-t kell ugye nézni, ha itt van eltérés, akkor szokták megnézni az FT4 és FT3 hormontis. Az, hogy az alulműködésnek mi az oka (ha jól tudom, akkor egyszeri gyulladás vagy tartós gyulladástól alakult-eki) azt az ANTICPO szintjének megnézésével lehet megállapítani, ezt endokrinológus kérheti, hogy nézzék meg, és ezt is vérvétellel nézik. Amúgy ha ugrándozik a szinted, vagyis hol jó, hol nem, az utalhat egy kialakuló tartós alulműködésre is. azt nem értem, hogy ezt egy endokrinológus miért nem mondta el neked. mindenképpen maszekhoz menj, Pesten Solymosi doktor úrról tudom, hogy jó orvos.

A leírtak alapján lehet egyébként, hogy speciális eset vagy, laikus fejjel ezt nem tuodm, de mindenképp keress fel orvost, ha kell ,többet, járj a dolog végére!

Remélem, kiderül, hogy mi a probléma, és orvosolják is!

21/l (alulműködéses szintén:))

2011. márc. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazatok lehet, tényleg elmegyek egy endokrinológushoz. S igen, valszeg magánúton kell menjek, mert az itteni szakorvos, aki már egyszer vizsgált, nem fog még egyszer szerintem. Meg különben is, nála is az az un. "futószalag" rendelés működik. Ő egyébként TSH ultraszenzitív, ösztadiol, Progeszteron, FSH, LH, Tesztoszteron. Minden ezek közül a normál tartományban volt, igaz másfél évvel ezelőtt.

Köszi tényleg az ötleteket.

2011. márc. 14. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:

voltál endokrinológusnál és nem nézett FT3, FT4-et? (Nem soroltad fel. )

Csak az a fontos, minden más lehet normális.

lehet, hogy jobb,ha maszekhez mész.

2011. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, annyit nézet, amit leírtam. :-((


S már nem mostani a probléma. :-((

Ennyit a háziorvosról, meg társairól. Az első időpont, amikor felmerült az endokrinológia, az 2008. nyara volt. Azóta volt egy szülésem, s a problémáim csak rosszabbodtak. Az idő meg telik. Ezek szerint nyilvánvaló vizsgálatokat nem végeztek el? Ezért a f..sz egészségügyi szolgáltatásért vonnak a fizumból nem kevés egészségbiztosítási járulékot!!! Röhej!

Valahogy mindig a magándokinál kell kikössek..... :-(((

2011. márc. 14. 13:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet nézetni synlabbal magán úton. TSH, fT4, fT3, amit mindenképp érdemes. Ezen kívül anti-TPO, anti-TG, TRAK, cink, szelén, jód, vas, homocisztein, stb. ilyesmiket lehet nézetni az okok felderítésére, de az már bonyolultabb téma. A TSH önmagában nem elég, mert az fT4 normál TSH-nál is lehet alacsony. 17 pmol/L körüli fT4 a normális, és talán olyan 4.5 pmol/L körüli fT3. Ha az fT4 10 alá megy, akkor biztosan alulműködsz, ha nem, akkor is lehet rejtett alulműködés, ha 4 mIU/L feletti a TSH-d. Ha alacsony az fT3, akkor is lehet alulműködés, mert annak többszöröse a hormon hatása az fT4-éhez képest.
2015. nov. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!