Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor havi folyásom van,...

Mikor havi folyásom van, mindig úgy érzem hogy többet kell ennem. Főleg a húst nagyon kívánom. Normális ez, vagy nem szabadna így legyen? Van így más is a menstruáció ideje alatt, vagy csak én érzek így?

Figyelt kérdés

És még van az hogy mikor az utolsó napokban vagyok kicsit többet járok a vécére és mintha megfogynék úgy érzem. Mintha kevesebb lennék. Nem rossz érzés csak különös, vagy nem ? Más is van így?



Na meg van egy olyanom, hogy ilyenkor a csokit rettenetesen kívánom. Nem eszem, mert nem szoktam csokit enni (ez most nem épp idetartozik hogy miért), de nagyon kívánom. És a sexről ne is beszéljünk. Sokkal jobban kívánom mikor menstruálok.


Mindez a sok dolog a havi folyás alatt történik. Van valami gond velem, igaz ?????


2009. febr. 21. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

havi folyás = menstruáció?

a folyás ugyanis egy kórkép, azt értjük alatta, mikor valamilyen okból több váladék távozik a hüvelyből, de nem a menstruáció idején, hanem két vérzés közt.


az általad leírt jelenséget, ha a menstruáció alatt történnek, teljesen érthetőek és normálisak. a húst azért kívánhatod, mert szinte az egyetlen állandó vas-forrás, miből a szervezet tudja pótolni az eltávozott vasmennyiséget. mikor az ember menstruál elég erős vashiánya lesz, mert a vérrel sok vas távozik. ha eszel céklát, nyári időszakban sötétbordó színű gyümölcsöket (pl. szeder), akkor hatékonyabban tudod pótolni. ileltve van a béres vastabletta, ami nekem nagyon bevált.


a vécére járás is normális. ilyenkor megváltozik az anyagcsere. nekem mindig hasmenésem van pl.

a csoki is ezzel lehet kapcsolatban. az ember egyébként is ilyenkor felpuffad, görcsöl, felborul az egész szervezet. jó esetben 1-2 nap alatt elmúlik.


ja és a szex kívánása is normális!!

2009. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mensi alatt nekem is jóval nagyobb az étvágyam, és a barátnőim is mind így vannak vele. Ez teljesen természetes.
2009. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis,sot ha tudsz egyel minnel tobb HUST,paradicsomot,mindent amiben VAS-VITAMIN van.Ez alatt az ido alatt,a szervezet nagyon sok vitamint,foleg VAS-VITAMINT veszit es ezt potolni kell !
2009. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hm...jót mosolyogtam ez előző válaszoló "VAS-VITAMIN" felkiáltásain. :) A kérdezőnek: igen, természetes, hogy sokkal jobban kívánod a húst és a csokit, mindenki így van ezzel. És mivel ezekben az időszakokban felborul a hormontermelés, a szex utáni vágy fokozódása is teljesen normális.
2009. febr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!