Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség a csómó (pl....

Mi a különbség a csómó (pl. ciszta, rák) és a mirigyek között a mellben?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


A mell természetesen tartalmaz mirigyeket (így születünk!) mivel ezek termelik a tejet! A férfiakban is van, csak csökevényes. Szóval ez semleges, ez benned van.

Olyan elfordulhat, hogy kicsit több a tejmirigy, mint másokban. Ez a masthopatia, de ez nem kóros. Csak jobban fog fájni, ha szoptat az ember.


A ciszta folyadékkal telt hólyag, amit le szoktak szívni, vagy esetleg kivenni egyben. Nem igazán rosszindulatú.


A csomó vagy tumor lehet rosszindulatú (rák), és jóindulatú (nem rákos). Ha rákos daganat van a mellben, az a mellrák, és kemoterápiával, sugárral és műtéttel kezelik.

A jóindulatú csomó azt jelenti, hogy nem rákos, nem terjed. Ha problémát okoz, ezt is ki szokták venni.

2011. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Tényleg és azt tudja vki, hogy ez hogyan érzékelhető? Úgy értem, pl érintésre mit érzünk?... Honnan tudja vki, hogy ez most ciszta v hasonló? (Bocsi kérdéssel "válaszolok")
2011. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem most talaltak egy 4 cm nagysagut. en magamnak nem tudtam biztosan kitapogatni csak azt ereztem hogy valami nem stimmel.fajt a mellem ereztem hogy van "benne"valami. ultrahangon siman latszik es most mar hogy tudom hol van tenyleg erzem is ott sokkal kemenyebb.
2011. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat és utolsóelőtti semmi gond,ez engem is érdekelne :)
2011. márc. 21. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok. azt hozzateszem hogy addig a nodoki sem tudta biztosra megmondani mi az ezert kuldott ultrahangra. az ottani doktor mondta hogy ciszta. szoval ha valami szokatlant erzel vagy bele bele nyilallo tuszurasszeru fajdalmat erzel akkor menj dokihoz. amugy azt mondjak hogy ha az embernek mellrakja van az nem faj egyaltalan az elso idoszakban. ez a ciszta nalam rogton fajt ezert is mentem dokihoz. szoval jobb ha az ember eventre \ felevente elmegy nodokihoz kontrollra es megnezeti a mellet is
2011. márc. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!