Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnék elkezdeni hőmérőzni....

Szeretnék elkezdeni hőmérőzni. De hogyan?

Figyelt kérdés

Még csak nemrég óta mérem az ébredési hőmet, bár elég furcsán: kétszer reggelente, mindkétszer két helyen (hüvely, száj). Az a baj, hogy elég rossz ébredő vagyok. Este 10-11 órakor már alszok, és legelőször 5-6 órakor kelek fel hajnalban, de nem mászok ki az ágyból, csak fetrengek, vergődök, néha visszaalszok 8 óráig, és véglegesen akkor mászok ki az ágyból. Azt tapasztalom, hogy szájban és hüvelyben mérve az eltérés szerintem elhanyagolható, mert eddig maximum 1 tized fokkal volt magasabb a hüvelyi hőm, mint a nyelvem alatt. Viszont a hajnali hőm akár 3-4-5 tized fokkal is alacsonyabb, mint az, amit akkor mérek, mielőtt közvetlenül kimászok az ágyból. Itt egy példa, ez a mai:

5:03-kor szájban: 36,3, hüvelyben: 36,4

8:16-kor szájban: 36,6, hüvelyben: 36,6

Szerintetek melyik a mérvadó?


2011. márc. 22. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem állítsd be az órát minden reggel mondjuk fél 6-ra! Mérd akkor és utána fetrenghetsz tovább. Az a gond, hogy ha 8-kor méred, akkor már a sok forgolódástól nem biztos,hogy reális képet kapsz!
2011. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hajnali hőd a tuti, a sok forgolódástól reggel nyolcra már nem mutat tuti eredményt.
2011. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, ezek szerint a hajnali mérvadóbb, mint az ágyból kimászás előtti.
2011. márc. 22. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Rögtön ébredés után kell mérni, még mielőtt felkelsz az ágyból. Első mozdulat a hőmérő.

Elég egy helyen mérni, de mindig ugyanott (lehetőleg végbélben, nem digitális hőmérővel).

2011. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rögtön ébredés után én még órákig az ágyban vagyok, az nem baj? :) Amúgy nincs sajnos, csak digitális az egész házban.
2011. márc. 22. 22:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, meddig maradsz ágyban. Felébredsz, fogod a hőmérőt, mérsz egyet, aztán azt csinálsz amit akarsz. Egy nap egyszer elég mérni.

De rögtön ébredés után mérd.

2011. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi! Ma is felkeltem 5 órakor, gyorsan megmértem: 36,3. Utána forgolódtam, visszaaludtam, és most keltem fel nemrég, mielőtt kiszálltam az ágyból ismét 36,6 volt.
2011. márc. 23. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!