Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fél éve szedek gyógyszert....

Fél éve szedek gyógyszert. Abbahagyhatom most úgy, h 3mat már bevettem az ehaviból? Nem muszáj kivárni, míg befejezném az adagot, ugye?

Figyelt kérdés
teljesen feleslegesen szedem szerintem, egyszer reggel veszem be, egyszer este, volt már, h kihagytam... Annyira rendszeres szexuális életed sem élek, h nagyon kelljen... Nem akarom beszedni a maradék 19et, úgyis elfelejtem midennap, meg ténsleg nem is látom értelmét a magam részéről.
2011. márc. 23. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Pedig be kellene szedned, méghozzá normálisan. Nem szabad levél közben abbahagyni, csak nagyon súlyos mellékhatások esetén. Teljesen felborítja a hormonrendszered, ha most abbahagyod. Szedd be rendesen, és a következő levele ne kezd el.
2011. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké:) amúgy véd egyáltalán, ha így hébe-hóba szedem?
2011. márc. 23. 21:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb, mint 12 órát csúszol vele, akkor véd. Ha többet, vagy kihagysz egy (vagy több tabit), akkor nem.
2011. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ha ez így van, akkor miért nem mindegy tul.képpen, h "pontosan" van-e szedve, v sem? Pl minek kell minden nap mondjuk pl 4kor és akörül bevenni, ha úgyis vég, ha esetleg majd' fél napot kések vele? :)
2011. márc. 23. 23:41
 5/9 A kérdező kommentje:
*véd
2011. márc. 23. 23:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy azonos időpontban kell szednie. A napszak a lényeg kb. Mondjuk mindig este vedd be. De hogy egyszer 6-kor veszed be, egyszer meg 10-kor, annak semmi jelentősége.
2011. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
persze, csak sokfele olvasom, h mivel a mai gyógyszerek hormontartalma minimális, eből kifolyólag igen érzékenyek, ezért (lenne) fontos nagyjából azonos időben szedni.. Csak ezért mondtam
2011. márc. 24. 00:28
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Nem kell percre pontosan szedni, elég ha azonos napszakban szeded

2. Ezt a levelet mindenképp fejezd be, ha nem akarsz még fél-egy évig szenvedni azzal, hogy megjön, nem jön meg, késik, előbb jön stb. Totál bekavarodik tőle a ciklusod, ha most abbahagyod.

3. Ez nem cukorka, amit akkor szedsz be, amit akarsz. Így ahogy te szeded, valószínűleg nem is véd teljes hatékonysággal.

2011. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire éretlen vagy hozzá, tényleg ne szedd, de ezt már akkor szedd végig, mert tényleg nem lenne egy élmény.

A szedést meg elég könnyű megoldani, én olyan vagyok, hogy a fejemet is képes vagyok elhagyni és néha azt sem tudom, milyen évszak van, nemhogy hány óra, de beállítom a telefonomat emlékeztetőre, és így mindennap ugyanakkor veszem be. Nem egy ördöngősség. Egy év alatt jó, ha 5szem volt, amit egy óránál nagyobb késéssel vettem be, mert nem volt nálam a telefon pl. :D Szóval ajánlom ezt, leglaább erre a hónapra.

2011. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!