Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyakran kell elmenni...

Milyen gyakran kell elmenni nőgyógyászhoz? Hogy zajlik egy vizsgálat? Férfi vagy nő orvost válasszak, és miért?

Figyelt kérdés
Sose voltam még nőgyógyásznál, de jövőhéten el kellene mennem. Nem tudom mire számítsak. Azt az egyet már most tudom, hogy nagyon kellemetlenül fogom érezni magam.
2011. márc. 25. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Panaszmentesség esetén évente tanácsos vizsgálatra, szűrésekre menni. Hány éves vagy? Még fiatal lehetsz, ha még nem voltál, ezesetben a szűrés még nem kötelező.


Orvost ne a neme alapján válassz, hanem kérdezgess ismerősöktől, rokonoktól, kihez járnak, kit ajánlanak. Én ahhoz járok, akinél születtem :)


Szűz vagy még? Miért kell dokihoz menned jövő héten?

Amúgy nem kell semmitől tartanod, ha szűz vagy, csak végső esetben vizsgál meg végbélen keresztül, ha nem vagy szűz, akkor pedig csak egy kis kellemetlenségre kell számítani, mert az eszközei olyan hidegek, és nem a legjobb, mikor belédnyúl velük.

Jól nem kell magad érezni, ez feszélyezett helyzet, de nyugodtan mondd meg neki, hogy most avgy először, nem vagy rutinos, stb.

2011. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Mi az, hogy "kell"?

Nekem 30év során még soha semmilyen behívót nem küldtek, hogy mennem kéne vagy valami. Meglep a kérdésed.

2011. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
előző, még mellrákszűrésre sem kellett menned? az érdekes. amúgy amint elkezd az ember nem életet élni évente ajánlatos szűrésre menni. persze nem kötelező de a mai világban nem lehet olyan felelőtlen egy nő hogy ne járjon legalább évente szűrésre pláne 25 év felett.
2011. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sem "kell" menni, nem kényszerített senki. A saját érdekemben megyek, évente 1-szer. Szerintem a előző előtti is így értette.
2011. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a férfi sem rosszabb, mint a nő, sőt!!!


ha már ott vagy, csináltass rákszűrést (hüvelyi) meg mell ultrahangot (fiataloknak nincs mammográfia), az orvos tudja a dolgát, ne félj! :-)

2011. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Az orvos neme nem számít, mert egy férfi orvos sem élvezetből foglalkozik puncikkal.
2011. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!


Szerintem megvizsgál hüvelyen keresztül, főleg, ha tablettáért mész, vagy kenetet kell venni. Engem is megvizsgált a doki kacsával (tabi miatt), és én is szűz voltam. Nem tudom, miért írják egyesek, hogy akkor nincs vizsgálat, így félretájékoztatják a fiatalokat!

Direkt van olyan kacsa, ami szűz lányoknak készül, vagyis vékonyabb. Mivel a szűzhártyán van lyuk (különben nem jönne ki a vér menzeszkor), ezért nem származik belőle semmi kellemetlenséged!

És nem kel félni, az egészség az első!

2011. márc. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
8%

17:26

Nem félretájékoztatás az, hogy szűz lányokat nem vizsgéál a doki. Mert vizsgálatnak nem egy vacak kenetvétel, vagy egy hüvelygombás vagy fertőzéses panasz kivizsgálása minősül, azt persze szűzen is elvégzik.

A vizsgálat a méhszáj, méh, hüvely taktilis, vagy műszeres vizsgálata, ezt míg szűz vagy, csak végbélen keresztül csinálják. Neked kéne tájékozódni, mielőtt oktatni kezdesz.

2011. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!



előzőnek: nekem azt mondta a doki, mikor voltam, hogy nem akadály az, hogy szűz vagyok. Semmilyen vizsgálatban. Pedig nem kezdő a doki, hidd el. Azért egy orvosnak csak jobban hiszek, mint neked. Bocs.

2011. márc. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert szerinted én honnan tudom? Dokitól, édes. Nem tudom, szerintem jobb, ha inkább óvatosak és tiszteletben tartják a szüzességed. Vagyis én így gondolom.
2011. márc. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!