Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra szeretném kezdeni a...

Újra szeretném kezdeni a tabi-szedést, de nem jön meg a menstruációm. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A dokival közösen úgy döntöttünk, hogy az előző hónapokban kissé megterheltem a szervezetem azzal, hogy kicsit összevissza szedtem a fogamzásgátló-tablettát, így egy hónap szünetet tartottam.

Már több, mint egy hete meg kellett volna jönnie, de semmi. Másoktól hallottam, van, hogy három hónapig nem jön meg tabiszedés befejezése után. Most komolyan várnom kell 3 hónapot??

Nem kezdhetem el szedni csak úgy, ugye?

köszönöm a segítséget


2011. márc. 28. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, komolyan meg kell várnod a három hónapot, legalábbis azt az időt, amíg nem jön meg. Lehet három hónap alatt sem jön meg, akkor a doki ad gyógyszert amitől megjön és még utána várni kell(ene) egy normális menszeszt.

Csak úgy nem kezdheted el szedni, mert nagyon bekavarnál mindent és kb értelme sem lenne annak a szünetnek amit most tartottál. De ha ennyire rosszul reagált a szervezeted a tablettára, akkor lehet érdemes lenne elgondolkodnod a végleges abbahagyáson is.

2011. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Te marha! Az orvosod mit mondott???????
2011. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is nem régen hagytam abba a tablettát, és nekem is 3 hónap után jött meg először, akkor is csak 2-3 napra. Én jobbnak láttam végleg abbahagyni a tabit.
2011. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a dokidat is le kéne cserélni. Aki összevissza szedés után 1 hónap szünetet javasol... hát... Akiknél én voltam, mind hangsúlyozták, hogy 1 hónapot nem lehet kihagyni, ha abbahagyom, min. fél év szünet.


És igen, meg kell várnod, míg megjön. Ez van. Legközelebb ne szedd összevissza. Feltéve, hogy nem akarsz meddő lenni.

2011. márc. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha az egy hónap szünet után normálisan megjött volna a menzesze, akkor nyugodtan elkezdhette volna újra.

De az elsőnek igaza van.

Meg kell várni, míg helyre nem áll. Szóval nem az első vérzést, hanem még utána addig, míg normális nem lesz.

Ha sokáig nem áll be, akkor pedig más módszert kell keresni, mert a tabi lehet nem neked való.

2011. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!